info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

2019 En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası

Her araç trafiğe çıkabilmek için zorunlu olarak trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Eğer ki trafikte zorunlu olduğu halde trafik sigortası olmayan bir araca rastlanırsa o aracın men edilmesi zorunluluğu vardır. İşe teknik açıdan bakacak olursak ise trafik sigortasının yapılmasının amacı bir aracın kazaya karışması halinde eğer ki suçlu kendisi ise karşı sürücünün zararının karşılanmasını sağlamaktır. Ancak bu karşılama belli limitler dahilinde olur. Eğer sizin limitlerinizi aşan bir zarar meydana gelmiş ise o zaman sigortanız kalan bölümü karşılamaz. 

En ucuz trafik sigortası Nasıl bulunur?

Bir trafik kazasına neden olan araç kusurlu olarak kabul edilmişse o zaman trafik sigortası sizin aracınızdaki masrafları karşılıyor. Bunun içinde insanlar mutlaka yaptırmak oldukları bu zorunlu sigorta için bir araştırma yaparak kendileri için en uygun olanı tercih ediyorlar. Hksigorta olarak biz size en uygun sigorta tekliflerini sunuyoruz.

Ankara trafik sigortası için bizimle iletişime geçin.

Sigorta Şirketleri Arasında Ücret Farkı?

Sigorta şirketlerinin tümünde genel şartlar aynıdır ancak zorunlu trafik sigortasına yapılacak olan ek teminatlarla daha geniş bir hale dönüştürülebilir. Dolayısıyla ek bir teminat demek fiyatın farklı olacağı anlamına gelecektir.  İkinci bir nokta ise aracın yaşı, modeli, sürücünün yaşı, ehliyetinin yaşı gibi faktörlerdir. Bunların hepsi bir araya geldiği zaman her sürücünün trafik sigortası ücreti birbirinden farklı olabilecektir. Devlet yaptığı son düzenleme ile birlikte tüm sigorta şirketlerine trafik sigortası poliçelerindeki primlerini kendilerinin belirleyebilmesi yetkisini de vermiştir. Dolayısıyla her şirketin farklı fiyatlar sunmasının nedeni de bundan kaynaklanmaktadır.  

Sigorta Fiyatları Düşer Mi?

Zorunlu trafik sigortalarının düşeceğine dair basında sürekli haberler yapılmaktadır. Ancak ülke ekonomik durumuna göre yapılan düzenlemeler sonucunda ciddi bir düşüş beklemek yersiz olacaktır. Her model araç ve sahibi olan kişiye göre sigorta fiyatları farklı oranlarda çıkmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile sigorta fiyatlarında taban ve tavan fiyat aralıkları belirlenmiştir. Zorunlu trafik sigorta günü geçen araçları için gecikme zammı uygulanarak yeni poliçe hazırlanmaktadır.

Ucuz Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Bulunduğunuz şehirdeki tüm sigorta şirketlerini gezebileceğiniz gibi internet üzerinden bir araştırma da yapabilirsiniz. Hksigorta olarak biz hangi şehirde olursanız olun sizin için en uygun trafik sigortası teklifini sunuyoruz.