info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplaması

Tamamlayıcı sağlık sigortası olası kaza ve hastalanmaya karşı hayatınızı güvence altına alacak olan bir uygulamadır. Bazı kriterlere bağlı olarak yapılan hesaplamayla belirlenir. Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplaması sırasında dikkate alınan konu yatarak ya da ayakta tedavi türüdür. Buna göre teminat miktarı belirlenir. Yani poliçenize eklenebilecek teminatların içeriğine ve sayısına bağlı olarak sizin ödeyeceğiniz primin miktarı da belirlenmiş olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplamasında limitsiz yatarak tedavi ve yenileme garantisi ile 10 kez ücretsiz ayakta tedavi şeklinde bir hesaplama yapılabilir. Yatarak tedavi arasında aşağıdaki hizmetler vardır.

  • Yoğun bakım
  • Kemoterapi
  • Işın tedavisi
  • Küçük müdahale giderleri
  • Özel oda ve refakatçi giderleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neye Göre Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka aktif çalışan olması eş/çocuk durumu, meslek, tıbbi geçmişi ve cinsiyeti gibi farklı kriterlerde söz konusudur. Eğer ki kişi çalışıyorsa ve SGK primi ödeniyorsa bu durumda eş ve çocukları için ayrı bir prim hesaplaması yapılması gerekir. Yatarak tedavi içerisinde doğum teminatı da verilecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplaması yaparken ek poliçenin olup olmaması dikkate alınır.

 Hangi Yaş Gruplarında Prim Uygun Çıkar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplaması yapılırken 18–60 yaş arasında bir sınır vardır. Dolayısıyla başvuru esnasında yaş düzeyi de göz önünde bulundurulur. Poliçe üzerinde ne şekilde bir ödeme yapılacağı ve vade tutarları da belirtilmek durumundadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıl içinde geçerlidir. Başlangıç tarihinden önce olan hastalıklar ve tedavi masrafları geçerli sayılmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları her yıl farklı olarak hesaplanır. Kişinin geçirmiş olduğu hastalıklar teminatın yeniden düzenlenmesini sağlayacaktır. Ek kapsamlarında fiyata dahil edilmesiyle fiyatta oynamalar söz konusu olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kişinin Yaşadığı İl Önemli Midir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında primler kişinin yaşadığı şehre göre değişiklik göstermektedir. Buna göre büyükşehirlerde prim tutarları daha yüksek olabilecektir.

 Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda sizde kendiniz ya da yakınlarınız için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız durumunda SGK ile anlaşmalı olan tüm sağlık kuruluşlarından faydalanabiliriniz. Teminatlarınız doğrultusunda sunulan primleri ise ister peşin isterseniz taksitle ödeyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için 0(312) 221-0011 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarayabilirsiniz.