info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Doğum Sigortası Nedir

Doğum sigortası nedir sorusunun cevaplarına makalemizde genişçe yer verdik ve tamamlayıcı sağlık sigortasından da doğumda faydalanılabiceğinden bahsettik.

Gebelik dönemi içerisinde hamile bayanın hastane masraflarını, gebelik tetkiklerini, normal ya da sezaryen doğum gibi hastane ücretlerini karşılayabilen bir sigorta uygulamasıdır. Anne adaylarının gebelikleri sürecinde hassas oldukları bilinir. Sigorta şirketleri de bu amaçla gebelerin bu dönemdeki sağlık giderlerini güvence altına almak için bu çalışmayı başlatmıştır. Doğum sigortası aldığınız da en teknolojik hastanelerde doğum takiplerinizin yapılmasını ve doğumun gerçekleştirilmesini sağlarsınız.

Doğum sigortası yalnızca gebelik süreciniz içerisinde ve bebeğinizin ilk muayenesine kadar olan sağlık giderlerini kapsamakta onu ve sizi güvence altına almaktadır. Bu dönemden sonra sigorta hiçbir ödemeyi karşılamaz. Eğer ki siz doğumdan sonra da bebeğinizin sağlık sigortasının devam etmesini istiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey yenidoğan özel sağlık sigortası yaptırmak olmalıdır.  Yani yeni doğan bebeklerde tamamlayıcı sağlık sigortası yenidoğan teminatı bulunmuyor. İsterseniz bu durumu biraz daha açıklığa kavuşturalım

Yenidoğan Çocuğa Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Gebe bir bayanın doğum teminatı satın alması durumunda hazırlanmış olan poliçeye ek olarak yenidoğan teminatı da eklenebilmektedir. Burada teminatın kapsamı ve limiti belirleyici faktördür. Anne bebeği için sigortasının devam ettiği sürece şu hizmetleri alır ve hiçbir ücret ödemez.

  • Doktor ve Hemşire takibi
  • Bebeğin rutin aşıları
  • Küvöz ücretleri
  • Laboratuvar testleri
  • Kalça ultrasonu
  • İşitme testi

Yenidoğan çocuğa özel sağlık sigortasında teminat limitlendirilmiştir. Yani bebeğinizin muayenesinde belirlenmiş olan limiti geçen bir ödeme var ise teminatta bu durumda sona erecektir. Bu durumda ailenin yapması gereken şey ise kendi özel ya da tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerine bebeklerini de ekletmek olmalıdır.

Yeni doğan bir bebek için özel sağlık sigortası yaptırılmak isteniyorsa burada dikkat edilmesi gereken bir püf nokta vardır. Bebek doğduktan hemen sonra 15 gün içerisinde bebeğinizi özel sağlık sigortanıza ekletmeniz gerekiyor. Böylece bebek için ömür boyu yenilenme gibi bir garanti ortaya çıkmış olacaktır. Bebeğinizin doğumdan hemen 15 gün içerisinde bu sigortaya geçirilmesi durumunda artık her türlü hastalıklarının masrafları hayatı boyunca sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır.

Bebeğiniz için tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetimizden faydalanın