info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Cam Kırılması Durumunda Trafik Sigortası

Cam Kırılması Durumunda Trafik Sigortası

Trafik sigortası araç sahiplerinin yaptırmaları zorunlu olan bir sigorta türüdür. Sigorta karşı tarafa verilecek zararları güvence altına alır ve suçlunun kusuruna göre karşı tarafında hasarı karşılanmış olacaktır. Bir sürücünün yeni bir araç alması durumunda hızlı bir şekilde sigortasını da yaptırma zorunluluğu vardır. Ancak trafik sigortası yaptıranlarında merak ettikleri konulardan birisi cam kırılmalarına karşıdır. Yani bir kaza sonrasında camın kırılması durumunda trafik sigortası cam hasarını karşılar mı? Birçok şirket trafik sigortalarında cam kırılması hasarlarını karşılamaz. Ancak kasko sigortası cam hasarlarını karşılar.

Trafik Sigortaları Cam Hasarlarını Karşılar mı?

Aracınızın başına gelebilecek hasarların yalnızca trafik kazası ile yaşanmayacağını bilmeniz gerekiyor. Yani aracınız park halindeyken bile zarar görebilir. Örneğin aracınızın camı herhangi bir nedenden dolayı kırılması çok karşılaşılan bir durumdur ve bu şekilde bir durum gerçekleşmesi halinde kaskonuz da yoksa beklemediğiniz bir masrafla karşı karşıya kalırsınız. Zorunlu trafik sigortası küçük hasarlarda dahil hiçbir şekilde masrafları karşılamaz.

Araç camları bazen hırsızların müdahalesiyle birlikte kırılarak soyulmaya çalışılır veya aracın park halinde ve de seyir halindeyken üzerine bir şeyler düşmesiyle camlar zarar görebiliyor. Aracınızın camına gelebilecek zararları trafik sigortanız karşılamıyor ancak sigortanıza yapılacak olan bir ek teminatla birlikte bu da mümkün hale dönüşebiliyor. Bunun içinde yapmanız gereken şey sigorta şirketinizle iletişime geçerek cam kırılma poliçesini aracınıza yaptırmanız olmalıdır.

Kaskolu Araçlar Güvence Altında

Trafik sigortası aracınızın camı kırıldığı zaman karşılamaz ancak kasko bu şekilde değildir. Bazı sigorta şirketleri aracınızın camı kırıldığı zaman kaskonuzu bozmadan size cam değiştirme hizmeti de hediye edebilmektedir. Buda demek oluyor ki aracınız kaskolu ve camı kırıldığında size ekstra bir masraf getirmiyor. Kasko aracınızla ilgili akla gelen gelmeyen her türlü arızaları bir paket halinde hesaplayarak size sunabilen bir sistem. Bu nedenle de aracınız özellikle modeli yüksek ise bu durumda kaskosunun yapılması gerekir. Kasko zorunlu bir uygulama değildir. Ancak siz sık seyahat eden ve araca sık binen biriyseniz o zaman her zaman risk altında olduğunuzu bilmelisiniz. Dolayısıyla burada yaptıracağınız bir kaskoyla birlikte aracınızı güvence altına almış olursunuz.