info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Bireysel Sağlık Sigortası

İnsanların kendileri için özel olarak yapılmış olan sigorta türüne bireysel sağlık sigortası ya da özel sağlık sigortası denilmektedir. Sigorta şirketlerinin bu hizmette pek çok çeşitte hizmet verdikleri biliniyor. Bu bazen bireysel olabildiği gibi kurumsal anlamda da olabiliyor. İşte bu farkın ortaya konulabilmesi için bütün sigorta şirketleri sağlık sigortası çeşitleri arasında bireysel sağlık sigortası ve kurumsal sağlık sigortası hizmeti bulunmaktadır.

Neden Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırmak Gerekiyor?

Hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkan hastalıklarda ya da kazalarda anlaşmalı olduğunuz sağlık kuruluşu ya da diğer sağlık kuruluşlarında yatarak ve ayakta tedavilerde size güvence sağlamaktadır. Anlaşmalı ya da anlaşmasız hastanelere gidebilirsiniz. Bu güvencede ise özel muayene, tahliller ve tektiler yer almaktadır. Bireysel sağlık sigortası SGK’lı olmaktan çok daha fazla avantajlıdır. Bu avantaj ise istediğiniz bir sağlık kuruluşuna gidebilmek ve istediğiniz doktora muayenenizi olabilmektir. Diğer bir avantajına baktığımız zamana ise ağır masrafların gerektirebileceği hastalıklarda tedavi giderlerinizi de koruma altına almış olur ve bu sayede hastane masraflarının üstesinden çok basitçe gelebilirsiniz. Genelde insanlar ciddi hastalıklarla tanışmadıklarında hastanede yaşanabilecek sıkıntıların farkında değillerdir. Ancak ta ki büyük bir sıkıntı kapılarını çalınca bazı hastalıkların çözümsüz ya da devlet hastanelerinde zaman kaybettirmiş olması neticesinde daha ciddi problemlerde ortaya çıkacaktır. Bunun içinde hayatınızı ve sağlığınızı riske atmamak ve hiçbir şeyi tesadüfe bırakmamak sizin elinizdedir.

Elinizde bireysel sağlık sigortası gibi avantajlı bir hak duruyorken kendinize hayatı da dar etmenizin hiçbir anlamı yoktur. İnsan sağlığı hafife alınmayacak kadar önemli bir meseledir. Ve sıkıntı içerisinde olan insanlara baktığınız da o dönemde gözlerinin parayı görmediklerini bir an önce tedavilerine başlanarak evlerine gitmek istediklerini görebilirsiniz. İşte tüm bunların düzenli, aksaksız ve en iyi şekilde devam etmesini istiyor ve bir destekçinizin olmasını bekliyorsanız mutlaka bireysel sağlık sigortası hizmeti almanız gerekiyor.

Hayat çok kısa ve bazı şeyleri her zaman ötelemekte iyi değildir. Bireysel sağlık sigortası henüz sizde bir sorun olmadığında ve ciddi bir sıkıntınız olmadan önce başlatmanız gereken bir sigorta türüdür. Aksi takdirde daha sonrasındaki süreç için de pişman olmak sizi kurtarmayacaktır. Akıp giden zaman içerisinde kendinizi emin ellere teslim etmek hastalıkta ve sağlıkta hayata dört elle sarılabilmek önemlidir.