info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Aracınız Çalındığında Neler Yapmalısınız

Aracınız Çalındığında Neler Yapmalısınız?

Bir aracınız varsa çalınmaması ve hasar görmemesi için elinizden geleni yaparsınız. Çünkü aracın çalınması demek maddi açıdan sizin maddi açıdan zarara uğramanız demek olacaktır. Eğer ki aracınızın çalınmadan önce kaskosu varsa bu durumda çalıntı sigortası yaptırmış iseniz aracınız direk olarak sigorta şirketi tarafından güvence altına alınmış olacaktır. Aracınız ilk çalındığını fark ettiğiniz anda yapmanız gereken şey ilgili makamlara haber vermek ve başvurmak. Bunun içinde en yakınınızdaki karakol ya da 155’den yardım talep edebilirsiniz. Eğer ki aracınız çalındıktan sonra 30 gün içerisinde bulunamaz ise bu durumda resmi makamlardan durumla ilgili olarak bir yazı alıp sigorta şirketinize başvuru yapmalısınız. Çalıntı sigortanız aracınızın bedeli hesaplandıktan sonra size ödeme yapacaktır. 

Çalıntı durumunda araç için ödenecek olan bedel ise pert olmuş bir araçta olduğu gibi rayiç bedel üzerinden hesaplanacaktır. Eğer ki siz bu işlemlerinizi yaptınız ve yasal olan süreden sonra aracınız bulunursa en kısa süre içerisinde bu durumu sigorta şirketine bildirme zorunluluğunuz vardır. Bu durumda ise karşınıza iki seçenek çıkar. Bu seçeneklerden birincisi isterseniz almış olduğunuz rayiç bedeli tekrar iade edersiniz isterseniz de aracın mülkiyetini sigorta firmasına devredebilirsiniz.

HKsigorta aracınızı ve sizi en kötü durumlarda dahi sigorta altına alarak güvenli yolculuk ve güvenli sürüş için güvence altına alıyor. Maddi zararınızın üstesinden gelmek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Aracınız ister sıfır olsun isterseniz ikinci el olsun aldığınız zaman sizin yüzünüzde bir sevinç yarattığını tahmin edebiliyoruz. Evet trafik sigortasını yaptırmak zorunlu bir uygulamadır ve aracınızı satın alır almaz yaptırmanız gerekir. Ancak kasko sigortasının zorunluluğunun olmaması bir anlamda insanların buraya ödeyecekleri parayı da düşündürmektedir. Fakat başınıza yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bir çalıntı durumu ya da doğal afet meydana geldiği zaman keşke diyeceğiniz sonuçlarında oluşmasına neden olacaktır. Bunun için size uyarımız aracınızı aldığınızda mutlaka sigorta ve kaskonuzu yaptırınız.

İhtiyacınız olan sigorta türü ister sağlık sigortası, ister trafik sigortası veya ihtiyacınıza özel teminatlı kasko sigortası olsun, size en uygun şekilde ve en kısa sürede sahip olmak için Müşteri Hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz.