info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Mini Kasko

Sigorta firmaları müşterilerinin dikkatlerini bu yöne çekebilmek ve de hizmetlerini çeşitlendirebilmek için sürekli olarak alternatifler üzerinde duruyor ve bu durmuş oldukları alternatifleri de geliştiriyorlar. Son zamanlarda ortaya çıkan Mini kasko ise bu noktada Allianz sigortanın müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sürücüler mini kasko sayesinde araçlarını sınırlı ancak kaskosuz bir araçtan da daha güvenli bir hale getirebiliyorlar. Peki, teknik olarak baktığımızda belki adından anlayacağınız ancak içeriğini bilmediğiniz mini kasko hizmeti ne demektir? Öğrenmek ister misiniz?

Biz HKsigorta olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz alternatiflerimiz arasında yer verdiğimiz Allianz tamamlayıcı kasko (mini kasko) hakkında bilgi verelim istedik.

MİNİ KASKO SİGORTASI NEDİR?

Türkiye’de araçların yaptırmakla zorunlu olduğu sigorta trafik sigortasıdır. Sürücüler isteğe bağlı olarak tercih ederlerse kasko sigortası da yaptırabilirler. Kasko sigortasına baktığımız zaman aracınıza herhangi bir şekilde meydana gelecek zarar durumunda tüm masrafları belli limitler doğrultusunda karşılıyor. Ya da aracınızı perte çıkarttığınız zaman parasını alabiliyorsunuz. İşte mini kasko ise burada kasko gibi ödeme yapan ancak daha sınırlı kapsamı dar olan bir hizmet türü. Örneğin kasko sigortasında aracınız tam bir koruma altındadır. Ancak mini kasko da durum biraz daha farklıdır. Aracınız kısmi olarak teminatınızda yer alan durumlara karşın koruma altına alınmıştır. Bu sigortanın geliştirilmesinin nedenine baktığımız zaman ise sürücülerin kasko sigortasını daha yüksek fiyatlı bulduklarından kaynaklanıyor.

İşte bunun için aracınıza bir kasko ya da mini kasko yaptıracaksanız içeriğinin ne olduğunu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Aksi durumda ödeme beklerken alamamak gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. İnsanların sigorta firmalarından beklentilerinin araçlarının koruma altında olmasıdır. Ancak mini kasko da bu sınırlı olduğu için mutlaka bilerek yaptırmanızda fayda var.

Biz Hksigorta olarak müşterilerimize alternatif sunabilmek adına başlatmış olduğumuz bu hizmetten ciddi anlamda faydalanan müşterilerimizin olduğunu da gördük.

Mini Kasko Ne İşe Yarar?

Mini kasko tahmin ettiğinizden de çok fayda sağlıyor. Örneğin aracınızın kaportasının boyaya ihtiyacı oldu. Bu durumda kaskonuz bozulmadan mini kasko ile birlikte ekstra ücret ödemeden işleminizi tamamlayabiliyorsunuz. Bu da size maddi olarak büyük bir avantaj sağlıyor.