info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Neden Yurtdışı Sağlık Sigortası Yapmalısınız?

Sonunda beklemiş olduğunuz o zaman geldi ve arkadaşınız ya da ailenizle uzun bir seyahate çıkacaksınız. Çalıştığınız süre içerisinde yoruldunuz ve bu yorgunluğunuzu atlatabilmeniz için de tam zamanı geldi. Şimdi artık yeni yerler, lezzetler, hobiler keşfetmeye başlayacaksınız. Veya işyeriniz sizi iş ziyareti için yurtdışına gönderme kararı aldı ve bu sizin için önemli bir süreç. Zaten günleriniz sayılı ve çabuk geçecek bir de üstüne hastalandığınızı üşünürseniz işte o zaman ne yapacaksınız? Tahmin ediyorum ki bu düşünce hepinizin canını sıktı.

Yani hiç bilmediğiniz ve vatandaşı olmadığınız bir ülkede ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Doktora gitmeniz mi gerekiyor, yoksa hastaneye mi gideceksiniz? Acaba hangisini tercih etmeniz gerekiyor. Daha da önemlisi karşınıza ne kadar bir ödeme çıkacak ve bu ödemeyi düşündüğünüz zaman yapmak istediklerinizi de yapmama kararı alabilirsiniz. Acaba hastalandığınız zaman sadece birine mi danışmaya ihtiyacınız olacak kısacası ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Eğer tüm bu düşünceler sizin kafanızı karıştırıyorsa, Hksigorta size bu seyahate çıkmadan önce ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiler veriyor. İlk olarak size yurtdışı seyahat sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Sitemiz üzerinden uygun fiyata göre yalnızca birkaç dakikanızı ayıracağınız zaman dilimi içerinde sizi sigortalıyoruz. Siz de bu sayede yurtdışına gittiğiniz zaman yukarıdaki hiçbir konuyu düşünmeden direk olarak tedavinize odaklanıyorsunuz. Geziniz ya da işinize de kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Yurtdışı sigortası konusunu bazı ülkeler zorunlu tutmuşlar ama bazılarında ise bu şekilde bir sorun yok. Sizin kendi inisiyatifinize bırakılmış. AB ülkelerinde vize için başvuru yaparken sigorta talep eden ülkeler şu şekilde sıralayabiliriz. Belçika, Fransa, Almanya, Portekiz, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hollanda, Danimarka, İzlanda, Norveç, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Slovakya, Slovenya.

Hksigorta olarak bize sorarsanız hangi ülkeye giderseniz gibi mutlaka yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü ihtiyacınız olduğu zaman size çok büyük fayda sağlayacak. Alacağınız yardımla ödeyeceğiniz ücrete baktığınız zaman birbiriyle kıyaslanmaz bile.

Peki, neden biz?

Hemen açıklayalım bizde yaptıracağınız sağlık sigortalarının avantajları saymakla bitmeyecektir. Sizin için en uygun teklifin yanı sıra bagaj kaybınız, ayakta ya da yatarak tedaviniz, ilaç masraflarınız gibi her türlü hastalık durumunda faydalanabileceğiniz bir paket sunuyoruz.