info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kasko Yaptırmanın Püf Noktaları

Kasko Yaptırmanın Püf Noktaları

KASKO YAPTIRMADAN BUNLARA DİKKAT ETMELİSİNİZ!

Aracınız için kasko yaptıracaksanız bir teklif almadan önce bunlara mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

İlk önce sigorta şirketinin size sunmuş olduğu teminat içeriklerini iyice okumalı ve gözden geçirmelisiniz. Çünkü hazırlanan teminatların neyi kapsayıp kapsamadığı önemlidir. Burada bir hasar durumunda nasıl bir yol izlemeniz gerekeceği de ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir. Bazı sigorta firmaları küçük hasarlarda kaskonuzu bozmaz bunun içinde geniş kapsamlı sigorta yaptırmanızda fayda vardır.

KASKO PRİMLERİNE NELER ETKİ EDER?

Kaskoda primler kişiye özel olarak hazırlanır. Bunun içinde sürücünün özellikleri baz alınır. Bunlar ise şu şekilde belirlenmektedir.

Yas ve Cinsiyet:

Kaskoda cinsiyet primleri etkiler. Eğer ki siz genç bir sürücü iseniz bu durumda kasko için ödeyeceğiniz ücret biraz daha fazla çıkacaktır. Çünkü burada istatistikler ele alınır. Yapılan araştırmalara göre de genç sürücüler daha tecrübesiz olduğu için kazaya daha yatkındır. Bunun içinde primleri yüksek tutulmuştur. Bayanların kaza yapma olasılığı daha düşük olacağından dolayı primleri daha az ödenir.

Aracın Sınıfı ve Yaşı:

Kasko yapılacak olan aracın modeli ve de yaşı da kasko primine etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Aracın yaşı yüksek ise bu durumda daha fazla prim ödersiniz. Kasko yapılacak araç ne kadar genç olursa primde o kadar az çıkacaktır.

Motor Gücü:

Motor gücü az olan araçların primleri daha düşük çıkacaktır.

Şehir:

Bulunduğunuz şehir kasko primlerine etki eder. Örneğin büyükşehirde yaşıyorsanız buradaki kaza oranları yüksektir. Dolayısıyla yaptıracağınız kasko da daha yüksek primden olacaktır.

Trafikteki Sicil Durumunuz:

Trafikteki bundan önceki durumunuzda göz önünde bulundurulur. Eğer ki siz sık kaza yapan biriyseniz ve geçmişte bu kazalarınız fazlaysa bu durumda kasko primleriniz de yüksek çıkacaktır. Ancak bir yıl içerisinde herhangi bir şekilde kaza yapmamışsanız bu durumda hasarsızlık indiriminden faydalanabileceğiniz için de daha düşük prim ödemesi yaparsınız.

HKsigorta olarak sektörde uzun yıllardan beridir hizmet vermekteyiz ve bunun içinde aracınıza en uygun kasko sigortası teklifini sunabiliriz. Sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.