info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

İnsan hayatında bazı tehlikeli ve riskli durumlar vardır. Bu hastalıklarda kapsam her sigorta şirketine göre farklılık gösterir bunun içinde sigorta şirketleri kritik hastalıklar sigortasında farklı fiyatlar vermektedir. Kritik hastalıklar sigortasının kapsamında kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, organ nakli, böbrek yetmezliği ve MS gibi rahatsızlıklar yer alıyor. Bunun için öncelikli olarak bu sigortanın nerede ve nasıl yapıldığına kısaca bir göz atalım.

Kritik Hastalıklar Sigortası Nerede, Nasıl Yapılır?

Kritik hastalıklar sigortası her sigorta şirketi tarafından yapılmaz. Bu nedenle de öncelikli olarak hangi sigorta şirketlerinin yaptığını incelemek gerekiyor. İnternet üzerinden araştırma yaptığınız zaman bu konuda bilgilere sahip olabilirsiniz. Biz online olarak gerçekleştirmiş olduğumuz kritik hastalıklar sigortası ile siz değerli müşterilerimizin sağlıklarını daha kapsamlı olarak değerlendirmesini sağlayabiliyoruz. Kritik hastalıklar sigortası hakkında bilgiye 7/24 bize ulaşarak sahip olabilirsiniz. Biz sizin için en faydalı olan sigorta poliçesini hazırlıyor ve doğru teklifi veriyoruz.

Kritik Hastalıklar Sigortasında Yaş Sınırı Var Mı?

Sağlık sigortalarına genel olarak baktığımız zaman herhangi bir yaş sınırı olmuyor. Ancak kritik hastalıklar sigortasında evet yaş sınırı oluyor. Bu sigortaya ilk kez giriş başlatabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve 50 yaşını geçmemiş olmanız gerekiyor. Bu yaş aralığı ise oldukça önemli bir sınırlamadır.

Kritik hastalıklar sigortasında kapsam dışında kalacak olan bir takım durumlar vardır. Bu durumlar ise aşağıda şu şekilde belirtilmiştir.

Kritik Hastalıklar Sigortasında Teminat Dışı Kalan Haller Nelerdir?

  • İnsanların akli dengesi olsun ya da olmasın kendilerine vereceği zararlar kapsam içerisindedir. Alkol zehirlenmesi, alkol kullanımı gibi bir takım durumlar sonucunda oluşan hastalık ve kazalarda bu kapsam çerisine girer.
  • Eroin, morfin ya da benzer olan uyuşturuculuk veren maddelerin meydana getirmiş olduğu kritik hastalıklarda devreye girer.
  • Dağcılık, solunum cihazıyla dalma, uçak ve planör pilotluğu, paraşütçülük, parapant, delta kanatla uçma ve bunlarla sınırlı olmayan diğer tehlikeli faaliyetler ile tüm yarışlar, tüm profesyonel sporların sonucunda meydana gelecek hastalık ve sakatlık ile ilgili giderler,
  • Sigortalının intihara teşebbüsü veya kasıtlı olarak kendisini yaralaması sonucu ortaya çıkan durumlar,
  • HIV virüsü enfeksiyonları ile ilgili tüm giderler, AIDS ve komplikasyonları.