info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sompo Japan Sigorta Kasko Mini Hasar

Aracınızın kıymetli olduğunu biliyoruz ve bunun içinde ona gözünüz gibi bakıyorsunuz. Bu yalnızca aracınıza güzel bakmak anlamında değil düzenli bakım neticesinde ekstra masraflar çıkarmaması için de önemlidir. İnsanlar bunun için araçlarının bakımlarına özen gösterirken ekstra masrafa neden olabilecek durumlarında önüne geçmeye çalışmaktadır. Bir araç için en sıkıntılı süreç kaza durumudur. Çünkü bir kaza durumunda aracınızın başına gelme ihtimali olabilecek pek çok sorun vardır. Ve bunların hepsinin ucunun da maddiyata dayandığını düşünürseniz sıkıntı büyük olacaktır. Sürücülerde bu yüzden önlemlerini almaya çalışırlar. Araçta istenmeyen bu durumdan kurtulmanın yolu nedir derseniz ilk olarak zorunlu trafik sigortasını gösterebiliriz. Lakin trafik sigortası sizin değil karşı sürücünün masraflarını karşılayacağından dolayı size bir katkısı olmayacaktır. Katkısı olmayacaktır derken de faydası olmayacak demek değildir. Çünkü karşı tarafa sizin ödeyeceğiniz ücretleri de belli limitler doğrultusunda üstlenecektir. İkinci bir sigorta türü olan kasko sigortası ise burada sizin imdadınıza koşuyor. Çünkü sebep ne olursa olsun aracınızda oluşabilecek hasar durumunda masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Bu işleminde sorunsuz ilerleyebilmesi için mutlaka sigorta şirketini doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor.

Biz HKsigorta olarak size pek çok sigorta türü noktasında yardımcı olabiliyoruz ve bunlardan bir tanesi de Sompo Japan sigorta. Henüz yeni başlatmış olduğu bu hizmetle birlikte müşterilerine avantaj sağlayan sigorta firması mini hasar ile de faydalı bir giriş yaptı. Mini hasar bilindiği üzere aracınıza gelebilecek herhangi bir kaza neticesinde kaskonuzun bozulmamasını sağlıyor ve bu da sizin indiriminizin devam ediyor olması demektir.

Peki, mini hasar nedir?

Belki daha önce bunu duydunuz ya da hiç duymadınız size yardımcı olmak adına bu sigorta teminatı hakkında bir bilgi verelim. Sürücüler kasko sigortasını kaza yaptıklarından sonraki sene pahalı olduğu gerekçesiyle yaptırmayabilirler. Ancak siz bütçenize göre bir kasko yaptırmak istiyorsanız burada seçenek olarak kasko sigortasına mini hasar teminatını ekletmenizdir. Bilmeniz gereken şey ise ancak belirli ölçüde maddi kayıplarınızı karşılayacaktır. Mesela teminat içinde boyasız araç kaportasının onarımı, döşeme tamiri, leke çıkarma, göçük kurtarma gibi onarımlar bulunuyor.  Kısacası Sompo Japan sigorta müşterilerinin bütçelerini de düşünerek hareket ediyor ve onlara sigorta teminatında daha fazla çeşitlilik sunuyor.