info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kadınlar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Önemi

Modern hayat ve yaşam tarzı toplum içerisinde kadınların da kendilerine daha fazla bakmalarına imkan tanıyor. Kadınların sosyal hayat ve iş dünyasında her geçen gün artan rolü onlarında kendilerini daha özgür ve bağımsız hissetmelerine ortam sağlıyor. Ancak görülen bir gerçek varki kadınlar halen sağlık sigortasını çok fazla anlamış ve üzerinde durmuş değiller. Dolayısıyla bu durum ciddi olarak göz ardı ediliyor. 

İşin sağlık boyutuna baktığımız zaman ise kadınların bu süreçte erkeklerden çok fazla yıprandıkları ortada. Kadının narin vücut yapısı onların erkeklere göre daha fazla hastalanmalarına ve medikal olarak daha fazla desteğe ihtiyaç duymalarına neden oluyor. Bunun içinde kadınların sağlık sigortası konusunda daha araştırmacı olması gerekli. Sağlık sigortası bu hayatta bir lüks değil gerekliliktir. Çünkü kadınlar doğumdan, hastalığa ve ağır ameliyatlara varıncaya kadar birçok süreçten geçebiliyor bunun içinde sağlıklarını daha ön plana almaları şart.

Sigorta firmaları ise kadınların bu gerekliliklerini ve özel ihtiyaçlarını karşılayacak olan geniş kapsamlı sağlık sigortası sunuyorlar. Sizde bir kadın olarak size en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortasını seçerek tedavi ve muayene sürecinizi daha konforlu şekilde geçirebilirsiniz.

Sağlık sigortası kapsamı farklı olabilir. bu durumlar teminatlara göre değişeceği içinde tedavi süreciniz teminat kapsamında olduğu sürece sizi koruma altına alacaktır. Sağlık sigortası hizmet verirken belli limitler doğrultusunda hareket eder. Bu ayakta tedavi ya da yatarak tedavi şeklinde iki bölüme ayrılır yaptıracağınız sigorta ile sağlığınızın kapsamını da belirlemiş olursunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nedir?

  • Kadın Hastalıkları, Meme, Rahim Servikal, Rahim Ağzı Ve Over Kanseri
  • Gebelik Ve Doğum
  • Hamilelik
  • Fıtık Safra Kesesi
  • Meme Hastalıkları
  • Yumurtalık Hastalıkları
  • Rahim Sarkması
  • Bartholin Kisti

Sağlık sigortasının kapsamı ve hizmetlerinin çok olması beraberinde hizmet çeşitliliğini de getirmiştir. Bu da aynı zamanda prim açısından alternatifleri meydana getirmiştir. Doğru bir sağlık sigortasını seçebilmek zor bir iştir. Bunun içinde yukarıda belirttiğimiz gibi işinde uzman bir danışman ile çalışmanız yeterli olacaktır. Sağlık sigortası araştırmasına girdiğiniz zaman en ucuz sağlık sigortasını seçmiş olmak atacağınız yanlış bir adım olacaktır. burada en ucuzu değil en kapsamlı sağlık sigortasını seçmek gerekiyor.