info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İlk Kez Kasko Sigortası Yaptıracaklara Öneriler

İlk Kez Kasko Sigortası Yaptıracaklara Öneriler

Aracınıza ilk kez kasko sigortası yaptıracaksanız aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz öneriler yardımcı olacaktır. Kasko sigortasını ister yenileyecek olun isterseniz ilk kez yaptıracak olun ihtiyacınızı doğru bir şekilde belirlemiş olduğunuz takdirde bütçenizi de güvenceye almış olursunuz. zorunlu trafik sigortası bilindiği üzere yalnız başına sizi güvenceye alan bir sigorta türü değil. bu sigorta ancak karşı sürücünün güvencesini sağlar dolayısıyla siz sigorta yaptırırken kendinizi de düşünmek istiyorsanız o zaman kasko sigortası şart.

Biz HKsigorta olarak sektörde iyi ve kötü sürücü arasındaki ayrımın yapıldığı şu dönem içerisinde mevcut olan poliçelerinizi yenilediğimiz gibi isterseniz ilk kez kasko poliçesi almak isteyenlere de hizmet veriyoruz. Bunun içinde aşağıdaki tavsiyelerimize kulak vermenizi önemsiyoruz.

Teminatlar İhtiyacınızı Karşılamalı

İlk kez sigorta yaptıracaksanız o zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta doğru teminatları içeren bir poliçe. Bunun içinde ana teminatların dışında bir ek teminat limiti ve de primlerini araştırmanız gerekiyor.

Hasarsızlık İndirimi

İlk kez kasko sigortası yapanlarda hasarsızlık indirimi uygulanmaz. Ama poliçenizi yeniletiyorsanız bunun için hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Bu indirimler 4’er dönem halinde yani 4 yıla kadar her yıl belli oranlarda uygulanmaktadır.

Sigorta Şirketi Önemli

Kasko sigortası yaptırırken sigorta şirketleri iyi incelemek gerekiyor. Çünkü her şirketin farklı fiyatı çıkabiliyor. Bu da kişinin mesleği, ehliyet yılı, aracın yaşı gibi etkenleri ortaya çıkarıyor. İyi bir sigorta şirketi seçtiğiniz de tüm bunları göz önünde bulundurarak size en ucuz ve iyi sigorta poliçesini hazırlayacaktır. HKsigorta en ucuz kasko sigortası şirketini bulma konusunda size her zaman avantaj sağlar.

Nasıl Bir Hizmet Alıyorsunuz?

Kasko sigortası yaptırırken nasıl bir hizmet aldığınızı bilmeniz gerekiyor. Bir hasar durumunda sigorta şirketinin neyi karşılayıp nasıl karşıladığını bilmek gerekiyor. Size düşen poliçenin primlerine değil içeriğindeki teminatlara göz atmak olmalıdır.

Sigorta Şirketinin Yapısı

Sigorta şirketinin mali yapısı önemlidir. hasar anında size sorun çıkarmadan ödeme ve de poliçe yenilemeyi zamanında yapmış olması gerekiyor. Bazı sürücüler yoğun iş hayatından ve yaşamlarından dolayı kasko sigortası yenileme zamanını unutabiliyor. Sigorta şirketi günü bitmeden önce mutlaka sürücüyü uyarmalı.