info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Gerekli mi?

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları

Sağlıklarını ön planda tutmak isteyen insanların kafasındaki çelişkili sorulardan birisi acaba özel sağlık sigortası yaptırmalı mıyım? Bu soruyu sormaktaki ilk amaç aslında ödenecek olan ücret ve alınacak hizmetin kapsamıdır. Bizde Hksigorta olarak kafanızdaki bu soru işaretinin giderilmesi için size destek olalım istedik. Öncelikli olarak özel sağlık sigortası yaptırmanın sizin avantajınıza olacağını söyleyerek başlayalım çünkü alacağınız hizmetin kalitesi bir değil birkaç çıta üste çıkacak. Ancak bunun için öncelikli olarak poliçenizi imzalamadan önce dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

Özel sağlık sigortası yaptırmanın faydalarına baktığımız zaman ise ilk sırada özel hastanelerden ister ayakta isterseniz de yatarak tedavi imkanı alabiliyor olmanız. İkinci fayda ise özel hastaneden tedavi hizmeti aldığınızda ortaya çıkacak olan yüksek hastane ücretlerini sigorta şirketiniz ödeyecek. Peki, yukarıda da belirttiğimiz gibi poliçeyi imzalamadan önce neye dikkat etmeniz gerekiyor.

Sağlık Sigortasında Nelerde Dikkat Edilmeli?

Özel sağlık sigortasının amacı SGK’nın sunmuş olduğu sağlık hizmetinin desteklenmesidir. Herhangi bir şekilde hastalık oluşması ya da kaza geçirmeniz gibi özel gelişecek olan durumlarda sağlığınızı koruma altına almaktır.

Özel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman bunun bir sınırının olduğunu unutmamanız gerekiyor ve koruma bu sınırlar çerçevesinde olacaktır. En önemli konu olan genel ve özel şartları dikkatlice okumalısınız ve sizin için uygun olan hangi poliçeyse onun üzerinde durmanız gerekiyor. İnsanlar genelde poliçe imzalarken ödeme işlemlerine ve ödeyecekleri tutarlara bakar ancak bunun yerine alınacak olan hizmetin kapsamına bakmak daha doğru olacaktır.

Özel sağlık sigortasında önemli bir diğer husus ise yaş sınırlarıdır. Yaş sınırları içerisinde kalan herkes bu sağlık sigortasından yararlanma hakkına sahiptir. Peki, yaş sınırı ne derseniz sigorta firmasından firmasına değişiyor olsa da genelde 18–65 yaş arasında sigorta işlemi yapılır. Burada ince bir not vermek istiyoruz bazı sigorta şirketleri yeni doğan bebeklere bile özel sağlık sigortası hizmeti sunuyor.

Hksigorta’dan alacağınız teklif neticesinde yaptırılacak olan özel sağlık sigortası sayesinde sigorta şirketinizin anlaşmasının olduğu her özel hastaneden ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Sigortalı olan bir kişi 1 yıl boyunca bu hastanelerden ekstra bir fark ücreti ödemeden faydalanabileceklerdir.