info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Eşya Sigortası Hangi Risklere Karşı Koruma Altına Alır?

Sağlığınızı, arabanızı düşündüğünüz kadar eşyalarınızı da düşündüğünüzün farkındayız bunun için birçok kişi sağlığının yanı sıra eşyalarını da sigortalattırmayı tercih ediyorlar. Peki, ilk kez eşyanızı sigortalatacaksanız ya da düşünüyorsanız o zaman bu sigorta modeli hakkında nasıl bir bilgiye sahipsiniz, neler biliyorsunuz ya da merak ettikleriniz nelerdir? Eşya sigortası, hangi risklere karşı, yıllarca uğraş verip aldığınız eşyalarınızı koruma altına alır? Bunları kısaca size belirtelim istedik.

Eşya Sigortası Nedir?

Evinizdeki ya da işyerinizdeki eşyaların olası bir hırsızlık, yangın ya da su baskını gibi durumlarda oluşabilecek maddi zararların önüne geçmek amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Eşya sigortasıyla birlikte komşularınızdan gelebilecek olan riskler de koruma altına alınacaktır. Çilingir, cam değişimi gibi acil olarak karşılanması gereken ihtiyaçlar eşya sigortasıyla teminat altına alınmış olacaktır. Bunun içinde siz ya da evde ikamet eden yakınlarınızın olası bir yaralanma durumunda tüm masraflar, ambulans hizmeti ve asistans desteği gibi durumlarda eşya sigortası devreye girecektir.

Değerli müşterilerimiz eşyalarınızı güven altına alabilmenin tek yolu eşya sigortasıdır. Eşya sigortası ile birlikte evinizde ve ofisinizdeki eşyalarınızın kullanılmaz hale gelmesi durumunda otel masraflarınız da karşılanacaktır.

Peki, bizim bildiğimiz konut sigortasının eşya sigortasından farkı nedir? yani konut sigortası yaptırdığımız zaman aynı hizmeti almıyor muyuz?

Eşya Sigortası Ve Konut Sigortası

Konut sigortaları evinizi genel anlamda hırsızlık, yangın ve su baskını ve kiranızda oluşabilecek olan kayıpları karşılar. Ancak eşya sigortası yalnızca evinizde bulunan eşyaların korunmasına yönelik olan bir sigorta türüdür. Eşya sigortasını en çok tercih eden gruba baktığımız zaman yazlıkçıları, kiracıları görebiliyoruz.

Eşya sigortasını acentemiz tarafından aldığınız zaman karşı bir alışveriş yaptığınızı da görebileceksiniz.

Eşya Sigortasının Özelliği Nedir?

HKsigorta’dan alacağınız eşya sigortası ile birlikte eşyalarınızı yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlara karşı evinizi güvence altına almış olacaksınız.

Sigorta sektöründe pek çok ürün çeşitliliği mevcuttur. Biz Hksigorta olarak sizin için asistans hizmeti vererek en hızlı ve ihtiyacınız olan sigorta ürüne sahip olabilirsiniz.

Eşya Sigortası’nda prim tutarları ve ödeme koşulları son derece cazip, esnek ve avantajlıdır. Bizimle iletişime geçmeniz halinde hızlı teklifimizden yararlanabilirsiniz.