info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Ferdi Kaza Sigortası Nedir

İnsanlar yaşadıkları deneyim ve tecrübeler sonrasında kendi hayat standartlarını yükseltme gayretine düştüğü gibi sağlıklarını da ön plana çıkarmak istemektedir. Özellikle beklenmedik bir anda gelebilecek sakatlanmalar ya da ölümlü durumlarda sevdikleriniz ve sigortalı kişiler güvence altına alınmış olacaktır. Bunun içinde en başarılı yöntemlerden bir tanesi olan ferdi kaza sigortası geliştirilmiş ve belirlenmiş olan limitler dahilinde size konforlu bir tedavi ortamının hazırlanmasını sağlamıştır. Kendinizi finansal açıdan daha güçlü hissederek hastaneye gitmek istiyorsanız ferdi kaza sigortası sizin için yeterli olacaktır. 

Peki, ferdi kaza sigortası ne demektir ve neden yaptırmalısınız buna kısaca bir göz atalım.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası sayesinde karşılaşabileceğiniz olası riskleri teminat ile ortadan kaldırır. Ferdi kaza sigortasında hazırlanmış olan poliçe belli limitler kapsamında yapılır ve bu limit dahilinde olan tüm masraflarda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Ferdi kaza sigortasıyla birlikte hem kendinizi hem de sevdiklerinizi koruma altına almış olursunuz.

Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırılmalı?

Ferdi kaza sigortası bilindiği üzere zorunlu olmayan bir sigorta türü ancak buna karşılık insanlar kendilerini ve sevdiklerini güvence altına almak için tercih ederler. Herkesin mutlaka bu sigortayı yaptırması tavsiye edilir.  

Ferdi kaza sigortası yukarıda da belirttiğimiz gibi belli bir limit doğrultusunda başınıza gelebilecek her türlü hastalık ve yaralanmanın yanı sıra vefat durumunda da devreye girer ve maddi risklerin ortadan kaldırılmasını sağlarlar. Bazen hiç beklemediğiniz anda kaza neticesinde sakat kalabilirsiniz. Bu durumda ferdi kaza sigortası sizi maddi olarak teminat altına almış olacaktır. Hastanede karşılaşabileceğiniz her türlü masraf bu sigorta sayesinde ortadan kalkar.  

İnsan hayatta her türlü sıkıntı ve sorunlara karşın kendisini güvence altına almak zorundadır. Para biriktirmenin zor olduğu günümüzde ansızın gelen bir sağlık sorunu da sizi devlet hastanelerine mahkum edecektir. Oysaki siz önleminizi daha önceden alırsanız bu durumda ne doktor ne de tedavi masrafı gibi herhangi bir sorununuz olmayacak ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun özel bir hastaneden yararlanabileceksiniz. Bu bir insanın yaşam konforunu artırmaya yönelik olan en önemli konuların başında geliyor. Çünkü herkesin mutlaka bir hastane ve doktora işi düşüyor. Bu bazen ayakta tedavi olabilir bazen de yatarak tedavi şeklinde.