info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İç Tasarımı En İyi Olan Arabalar

Araçlarda artık evlerde olduğu gibi iç tasarıma büyük önem veriliyor. Bazı arabalar var ki direksiyona oturduğunu zaman kendinizi bir uçağın kokpiti içerisindeymiş gibi hissediyorsunuz. Bu genelde her otomobil üreticisinin önemsediği bir özellik olmuş durumda. Lakin bunu en iyi uygulayan yani iç dizaynı en iyi olan otomobiller hangileri biliyor muyuz?

Otomobillerde iç tasarımı etkileyen faktörler aracın tarzı, kullanılmış olan materyaller, konsepti ve rengi bunların hepsinin bir arada kullanılmış olması başarılı bir iç tasarımında ortaya çıkmasına neden oluyor. Otomobillere genel anlamda baktığımız zaman büyük bir çoğunluğunun birbirine benzediği biliniyor dolayısıyla yeni bir tarz ve fark yaratan otomobil ise dikkati direk olarak üzerine çekiyor.

Bu konuda yapılan araştırmalar bize gösteriyor ki Bentley ve Lexus gibi lüks otomobil markaları kendilerini ön plana çıkarıyor. Bunların yanı sıra aşağıdaki markalarda otomobillerinde iç tasarıma dikkat ediyor.

Alfa Romeo Giulia

Marka spor modelinde tasarımını yeniledik. Sedan modelinde fren debriyaj tasarımı da dikkatleri çekiyor.  

Honda CR-V

Honda ürettiği her tasarımında iç tasarıma önem veriyor. Modellerin geneli için konuşacak olursak başarılı ancak Honda CR-V modelinde daha iddialı, temiz ve sade olarak tasarlanmış. Yalnızca görüntü olarak değil aynı zamanda tasarımda kullanımda ön plana çıkarılmış.

Mini Countryman

BMW’nin her zaman farklı otomobiller tasarladığı ve Alman teknolojisinin de her modelinde hissedildiğini biliyoruz.  İç tasarım konusunda detaylara önem vermiş olduğu markası olan Mini’nin bu modelinde iç tasarımda yol bilgisayarının da direksiyon etrafında toparlanmış olması görüş güzelliğini artıran bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Araçta iç tasarımda koltukların da etkisi oldukça büyük 

Subaru Impreza

Subaru hiçbir zaman Japon tasarımının adını kullanarak otomobil dünyasında yer almadı belki ama Impreza modelinin bu yenilenmiş hali gerçekten övgüleri hak ediyor. Sade ama seçkin duran iç mekan tasarımı daha önce Subaru’da görülmemiş bir anlayışı da öne çıkarıyor.

Otomobil firmaları birbirlerine tasarım ve özellik bakımından fark atmak için çabalıyor ve çeşitli alternatif yöntemleri deniyorlar. Hepsi bünyesinde en iyi otomobil tasarımcısını çalıştırmak ve başarılı sonuçlar almaya çalışıyor.