info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Araba Alırken Yapılmaması Gerekenler

Bir araba sahibi olmak istiyorsanız iyi düşünüp iyi karar verip iyi araştırıp öyle almalısınız. Çünkü piyasada alınacak otomobil çok olsa da sizi memnun edebilecek araba sayısı azdır. Bazı arabalar vardır ki dışarıdan baktığınız zaman mükemmel gibi durur ancak aldığınız zaman motor aksamlarındaki hasarlar sizin canınızı sıktığı gibi maddi olarak da sizi doğduğunuz pişman edecektir. Hk sigorta olarak biz de bu makalemizde siz değerli müşterilerimiz ve takipçilerimiz için araba alırken neler yapmamalısınız onu belirtelim istedik. Çünkü bir araç alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birçok bilgi var. Zaten ne yapmamanız gerektiğini bilirseniz ne aldığınızı da bilirsiniz.

İnternette gördüğünüz her yazı, yorum ve eleştiriye inanmayın, internet bilenler için bir enformasyon kaynağı, bilmeyenler veya kafası karışık olanlar için kafayı daha da karıştıracak veya karar almayı güçleştirecek bir mecradır, ama araba seçimi için mutlaka faydalanın.

“Yeni modeli Ocak’ta çıkacak” tarzı dedikodulara distribütör tarafından yapılmış bir açıklama veya basın bülteni yoksa itibar etmeyin.

15-20 model arasında karar vermeye kalkmayın, en çok 3 veya 4 model arasında seçim yapın. 

Çok ucuz ilanlara itibar etmeyin veya aracın önemli bir kusuru nedeniyle ucuz olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

“O araba çekmez” tarzı yorumlar %100 yanlıştır, hiçbir üretici çekiş gücü olmayan bir araba yapmaz. Bu yorumun nedeni, yüksek performanslı bir arabadan biraz daha düşük performanslı ve daha ekonomik bir motora geçen sürücülerin yaşadığı hayal kırıklığıdır, araba kaynaklı değildir, her aracın performansı farklıdır.

Sahibinden direkt satılan arabalarda güvencenizin düşük olduğunu unutmayın.

Araba sahibinden diye verilen bazı ilanların aslında “sahibinden” olmadığını ve internet kanalı ile her türlü dolandırıcılığa hedef olabileceğinizi hatırdan çıkarmayın

İşin bu noktasında şunu hatırlatmamız gerekiyor: Profesyonel yardım almanız ve kurumsal bir kanalı kullanmanız halinde, size yukarıda saydığımız tüm bilgiler yarı sohbet tarzında aktarılacak, bazı sorular da yarı anket tarzında sorulacaktır. Bu nedenle doğru karar için, kurumsal güvene sahip bir 2.el merkezine mutlaka uğramanız sizin yararınıza olacaktır. Bu kısa yazıda size vermeye çalıştığımız bilgilerin haricinde mutlaka vurgulanacak noktalar çıkacaktır.