info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Ödemeleri

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için SGK olmanız ve 55 yaşın altında olmanız gerekiyor. Kişiye özel olarak sunulan özel sağlık sigortasının neredeyse 3’te biri fiyatına tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabiliyorlar. Tamamlayıcı sağlık sigortasında primler belli şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Burada primleri etkileyen faktörler arasında ise sigortayı yaptırmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti, adresi gibi genel özellikler var. Bu şartlar fiyatların belli bir noktada sabit olmasını sağlıyor. Sizde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız o zaman HKsigorta olarak bizden bu konuda teklif almanızı öneriyoruz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primi

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz zaman size iki seçenek sunuluyor. Bunlar yatarak ve ayakta tedavi teminatları. Siz istediğiniz bir tercihe göre bu teminatları tercih edebiliyorsunuz. Ayakta ve de yatarak tedavi teminatlarında herhangi bir bekleme süresi yoktur. Bunun yanı sıra doğum teminatı da verilebildiği için isterseniz onu da yaptırabiliyorsunuz. Doğum teminatında poliçe ise standart olan fiyatların dışında ekstra olarak hesaplanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında fiyatlar özellikle büyükşehirlerde daha yüksektir. Örneğin Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen birisinin bu şehrin dışında daha küçük bir yerden yaptırması halinde fiyatlar daha düşük olacaktır. Bunun en büyük nedeni ise küçük yerlerde riskin az olduğu ve özel hastanelerin sayısının da az olmasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran birisi isterse ailenin diğer fertleri içinde farklı bir poliçe satın alabilecektir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primi ve Ödemeleri

Tamamlayıcı sağlık sigortasında prim sigortanın başlatılmış olduğu tarihten itibaren geçerli olacaktır ve burada başlangıç tarihinde kişinin yaşı temel alınarak hesaplama işlemi yapılacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında farklı ödeme şartları mevcuttur. Fiyatlar belirlenirken ise vade ve tutarlarda ona göre değerlendirilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran bir kişi primlerini öderken poliçe üzerindeki ödeme planına göre yapmak durumundadır. Bunun içinde kredi kartı seçeneğini kullanabilir. Kredi kartının dışında herhangi bir şekilde ödeme de kabul edilmez.

Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmeniz için SGK’lı olmanız gerekiyor. SGK kaydınız olmadan tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanamazsınız