info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Cep telefonu şu an 7’den 70’e herkesin elinde. Bir anlamda hayatı daha da kolaylaştırıp güvenli hale getirdiğinden dolayı insanlar cep telefonuna ihtiyaç gözüyle bakıyorlar. Evet, bundan 20 yıl öncesini düşünürseniz cep telefonu bir lüks gibi algılanırken bugün adeta bir zorunluluk. Üzerinizde telefon olmadan dışarıya çıktığınız zaman kendinizi adeta bir boşlukta hissediyorsunuz. Bu herkes için aynı duygu bunun içinde kendimizin cep telefonu bağımlısı olduğunu biliyoruz. Evet, cep telefonu bağımlısıyız ve bu da iyi bir şey lakin cep telefonu kullanımını o kadar çok abartıyoruz ki cebimizdeki bir telefon olmaktan çıkmış bilgisayar haline dönüşmüş durumda. Bunun içinde bu cihazı almak bir yana daha fazla korumamız şart gibi geliyor.

Peki, cep telefonunu nasıl koruyabiliriz derseniz onu da açıklayalım. Gün boyunca sürekli elimizde olan cep telefonumuzu bazen düşürebiliyor ve zarar görmesine neden olabiliyoruz. İşte bunun için cep telefonu sigortası devreye alınmış durumda. Yaşanacak bir düşürme, çizilme, kırılma gibi durumda cep telefonu sigortası devreye girerek zararınızı karşılıyor.

Buna ihtiyaç duyulmasının asıl nedeni ise bu cihazların ciddi bir maliyetinin olması baktığınızda 1500 TL’nin altında bir telefon bulmak neredeyse mümkün değil. Yani sizin en az o kadar para verip aldığınız bir telefonun aynı gün elinizden düşmesi demek bu paranın da sokağa atılması demek olacaktır.

Günlük hayatımızı değerlendirdiğimizde cep telefonları bizim çok fazla işimizi görüyor ve telefonunuzun herhangi bir şekilde bozulması demek iş sürecinizin de aksayabileceği anlamına geliyor. Üstelik nemli nokta ise düşürdüğünüzde cep telefonunuz yeni de olsa garanti dışına çıkıyor ve para ödeyerek yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da sizin cebinizden çıkabilecek olan ekstra bir masraf demek oluyor.

Cep Telefonu Kaskosu

Cep telefonu kaskosunu genellikle garanti kapsamı içerisinde olmayan ve kullanıcı tarafından yapılan hatalardan dolayı sizin kurtarıcınız oluyor. Biraz daha açmak gerekirse elinizdeki telefonunuzun ekranı düşerek kırıldı. Bu durumda garanti kapsamından çıkarılacaktır. Üstelik teknik servis çok yüksek ücret talebinde de bulunabilir. Cep telefonu sigortası yaptırdıysanız bunlar için kara kara düşünmenize gerek yok. Yere düşme sonucu kırılan ekranınızı aynı garanti kapsamında gibi değerlendirerek değiştirmektedirler. Bu durumda yaşayacağınız maddi anlamda mağduriyet giderilmiş olacaktır.