info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Eşya Sigortası Hangi Durumları Kapsar

Evimizde kendi güvenlik önlemlerinizi alıyor olmak aslında sonradan yaşayacağınız pişmanlık ve üzüntünün de önüne geçecektir. Bunun içinde özellikle de sık kullanmadığınız evinizde mutlaka gereki olan güvenlik önlemlerinizi almanız gerekiyor. Bu önlemlere baktığımız zaman karşımıza alarm sistemleri, hırsızlık sigortası ve eşya sigortası gibi çeşitli sigorta türleri çıkıyor. Tüm bu sigorta türlerinin amacı evinizi güven altına almaktır. Ancak her sigorta poliçesinin de sizin için uygun olmayacağını düşünebilirsiniz. Burada bizim Hksigorta olarak size tavsiyemiz her sigortanın amacı evinizi korumak ve bunu da en doğru şekilde yapmaktadır. Az önce bahsettiğimiz sigorta türleri arasında eşya sigortası da yer alıyor ve bu sigorta çeşidi konusunda fikir sahibi olmayan pek çok kişinin de olduğunu biliyoruz. Bunun için öncelikli olarak eşya sigortası ne demektir bunun anlatımını yaparak devam edelim.

Eşya Sigortası Nedir?

Eşya sigortası evinizdeki eşyalarınızın hırsızlık, yangın, su basması gibi pek çok risklere karşı sizi güvenceye alması demektir. Bu sayede evinizde huzurlu bir şekilde kalabilirsiniz. Özellikle de yazlığınız ya da sık kullanmadığınız evinizde bahsetmiş olduğumuz durumlara ilişkin sizi korumaya alacaktır. Eşya sigortası yalnız az önce bahsettiğimiz durumları kapsamıyor çok geniş bir çerçevesi vardır bunları biraz daha açacak olursak komşularınızdan gelebilecek olası riskler, çilingir hizmetleri, cam değişimi gibi acil durumlar da eşya sigortası ile teminat altındadır. Sizin veya evde ikamet eden yakınlarınızın olası bir yaralanma halindeki masrafları, ambulans hizmeti, asistan desteği eşya sigortası kapsamında sunulmaktadır.

Eşya sigortası evinizdeki değerli eşyaları da kapsıyor. Bunun için siz bulunduğunuz evde hem değerli bir eşya bulunduruyor hem de bunun sizin için manevi bir değeri varsa mutlaka eşya sigortasını yaptırmak durumundasınız. Üstelik eşya sigortasının bir özelliği daha vardır evinizdeki eşyalar kullanılmaz hale gelirse sizin otel masraflarınızı da karşılayacaktır

Eşya Sigortası ve Konut Sigortası Arasındaki Fark

Konut sigortası evinizi genel olarak meydana gelebilecek zararlardan koruyacaktır. Eşya sigortası ise özellikle yazlıkçılar ve kiracılar için uygun bir tercih olacaktır. 

HK sigorta sizin için eşya sigortası hizmeti de vererek eşyalarınızın güvende olmasını sağlayacaktır.