info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyım?

Sağlık sigortası insanları pek çok sağlık giderlerinden kurtardığı gibi aynı zamanda avantajda sağlayabiliyor. Geleceğinizi güvence altına almak için yaptırdığınız bu yatırımla birlikte kendiniz ve ailenizi de koruma altına almış oluyorsunuz.

Bir insanın sağlığının yerinde olması demek kaliteli bir yaşamın anahtarıdır. Ancak etrafınıza baktığınız zaman pek çok insanın da sağlıkla mücadele vermiş olduklarını görebiliyoruz. Ancak her ne kadar onlar bununla mücadele etmiş olsalar da biz bunu görmezden gelerek sağlık sigortası gibi sunulmuş olan bu haktan faydalanmak istemiyoruz. Örneğin en ufak rahatsızlığınız bile yaşam kalitenizi ciddi anlamda düşürecektir. Ancak bu durumda bile cebinizden ciddi paralar çıktığını söyleyelim. Genelde rahatsızlıklarda maddi manevi olarak hiç beklemediğiniz zamanlarda gelir bunun içinde üzerinizde bir külfet yaratacaktır.

Sağlık sigortanın amacı hastane masraflarının karşılanmasını sağlamak ve hastanın teminat altına alınmasıdır. Kendiniz ve aileniz için yapılacak olan bu sigorta sayesinde harcamalarınızı da güvence altına almış oluyorsunuz.

Peki, neden sağlık sigortası yaptırmalısınız?

Sağlık Sigortası Neden Yaptırılır?

Özel sağlık sigortanızın olması durumunda istediğiniz bir özel hastaneye giderek istediğiniz bir doktora muayene olabiliyorsunuz

Özel hastaneye gittiğiniz de cebinizi zorlayan tedavi masraflarınız ortaya çıkacak. Ancak siz çok cüzi bir miktar ödeyerek tedavi masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Aniden bana ya da ailemden birine bir şeyler olursa ne yaparım düşüncesi de ortadan kalkmış olacaktır. 

Yalnızca hastalık değil aniden meydana gelebilecek olan bir kaz ya da acil tedavi gerektiren durumlarda. Gözünüz rahat bir şekilde sağlık hakkınızı kullanabilirsini. 

Eğer ki özel sağlık sigortanızda teminatınızda yurtdışında tedavi hakkınız bulunuyorsa bu durumda tedavinizi yurtdışında da gerçekleştirebilirsiniz.

Özel sağlık sigortanız sayesinde her zaman kaliteli hastanelerde ve güvendiğiniz doktorlara muayene olabilirsiniz. 

Sağlık sigortasında ödemiş olduğunuz primleri de verginizden düşebilirsiniz.

Hastane de bir ameliyat durumu gerçekleşmesi gerekiyorsa, ameliyat giderlerinizin tamamı, refakatçi masraflarınız, yoğun bakım ücretleri gibi çıkacak tüm giderleriniz karşılanacaktır.

Eğer ki sigorta poliçeniz ayakta tedavi olacak şekildeyse o zaman fiziksel tedavi masraflarınızı da tahlil ve röntgen giderleriniz de özel sağlık sigortanız tarafından karşılanacaktır.

 Hksigorta’dan teklif almak için lütfen tıklayınız…