info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası adını son dönemlerde sıklıkla duyuyorsunuz çünkü bu sigorta türü gerek işverenler gerekse çalışanlar için kesinlikle doğru bir uygulama ancak nedir ve kimler yararlanabilir. Bu konuda insanlar çok fikir sahibi değildir. Kimlerin yararlanabileceğinden önce isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası nedir bu konuya bakalım bu şekilde anlamak daha iyi olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsam içerisine alınmayan ve alındığında da masrafların kısmen karşılanmış olduğu bir sigorta türüdür. Yani başka bir deyişle bir insanın kendisi için tedavi masraflarının karşılanması adına ek ücret ödemesidir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdınız zaman yüksek standartlarda bir sağlık hizmeti almış olursunuz. Ülkemizde sağlık sistemine baktığımız zaman eskiye göre çok daha iyi bir konumda olduğunu ancak bazı şeylerinde tam olarak oturmadığını görüyoruz. Dolayısıyla siz Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası almanız halinde tüm tedavi masraflarını sigorta şirketleri tarafından karşılanmış olacaktır.

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdınız her hastaneden faydalanabilecek miyim? Sorusu kafanıza takılabilir onu da hemen açıklayalım. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız da anlaşmalı olan her özel hastaneden faydalanabilirsiniz. Üstelik bunun yalnızca Ankara olması da gerekmiyor. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun sigorta şirketiyle anlaşması olan her özel hastanede bu durum geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka sigortalı olması gerekiyor. Çünkü özel hastanelerin bazıları bilindiği üzere SGK ile anlaşmalı dolayısıyla siz de bunun avantajını görerek istediğiniz bir özel hastaneden faydalanabiliyorsunuz. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıllık olarak hazırlanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ne amaçlanmaktadır?

İnsanların beklemedikleri zamanlarda sağlık durumları bozulabiliyor. Özellikle de hastanelerin kalabalık ve neredeyse hijyenden uzak olması burada tedavi sürecini geciktirdiği gibi bazen de imkansız bir hale dönüştürebiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise amaçlanan şeyin de insanların sağlık konusundaki konforunun artırılmasını sağlamak olduğunu görüyoruz. Sigorta şirketleri buradaki açığın farkında olarak insanlara bu şekilde fayda sağlıyor.  Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasında ödemeler poliçe kapsamında belirlenecektir. Sizde ihtiyacınıza göre bir sigorta satın alabilirsiniz.