info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hipertansiyon Hastaları Sağlık Sigortası Alabilir mi?

Stres her insanın baş etmek zorunda olduğu bir durumdur. Bazıları üzerindeki stresi atabilmek için farklı çözümler üretmeye çalışırken bazıları da bunu başaramazlar ve rahatsızlık yaratır. Stresin neden olduğu hastalıklara baktığımız zaman hipertansiyon bunlardan bir tanesi olarak gösterilebilir.

Hipertansiyon’un en büyük kaynağı stres ve günlük yaşamımız içerisinde bu durumla çok kez yüzleşmek durumundayız. Bunun içinde başımıza sıkıntılı bir durum gelmeden önce sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Bunu bir örnekle açıklayalım istedik ve yaşadığımız bir olay ile ilgili olarak size başımızda geçenleri anlatalım istedik.

  

ÖRNEK DURUM:

“İhsan bey yaşadığı stres nedeniyle rahatsızlık duymaya başlamış ve doktora gitme ihtiyacı duymuş. Bunun içinde özel bir hastaneye gitmiş çünkü gereksiz prosedürlerle de uğraşmak istemiyor. Özel hastane muayene, tetkik ve tedavi derken ciddi bir ücret öder ve nihayetinde hipertansiyon hastası olduğu anlaşılır. Bu uzun soluklu olan bir süreçtir ve tedavi için özel hastanenin seçilmesi durumunda ciddi bir ücret ödemek durumundadır. Nihayetinde özel sağlık sigortasının önemini fark eder ve bizimle iletişime geçer. Durumu bize anlattığında İhsan Bey’ e yardımcı olmaya çalıştık ancak rahatsızlığı poliçeden önce belirlenmiş olduğundan dolayı birçok sigorta firması sağlık sigortası yapmayı reddetti. Ancak Hksigorta olarak biz uzun süren uğraşların neticesinde önceki hastalıkları da kapsam içerisine alan bir sigorta firması bulduk ve İhsan bey’in sorununun çözülmesini sağladık.”

Gelelim asıl meselemize yukarıdaki durumdan da anlaşılacağı üzere özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe öncesinden gelen rahatsızlıkları kapsam içerisine almaz ve sonrasında sıkıntıya düşersiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına sağlık sigortasına önem vermeli ve geç olmadan yaptırmalı.

İnsan sağlığı çok hassas ve çok önemlidir. Ne zaman neler yaşayabileceğinizi kesinlikle kestiremezsiniz. Belki de bu yazıyı okuduktan sonra sıkıntı yaşayacaksınız. Bunun içinde özel sağlık sigortanızı bir an önce başlatmanızı tavsiye ederiz. Burada tamamlayıcı sağlık sigortası ya da özel sağlık sigortası konusunda daha önce çok makale paylaştık. İhtiyacınız olan bilgileri diğer makalelerimizden de alabilirsiniz. Ancak size önerimiz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor.