info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

5 Soruda Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

5 Soruda Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde ortaya çıkan farkı karşılayan sigortadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları orta gelirli kesime de umut olmuştur. SGK’lı olan bir kişi yaşına bağlı olarak 250 ile 1000 TL arasında prim ödemesi yaparak özel hastanelerden yararlanabilirler.   

1.Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki fark ne?

SGK’lı hastalarda farklar özel hastanelerde ortaya çıkıyor. A grubu hastaneler ve özel doktor muayaneleri gibi yerlerde SGK’lı hastalara fark ücreti çıkıyor. Örneğin özel sağlık sigortası yaptıranlar hasta ve doktor tercihlerinde istedikleri şekilde bu hizmetten yararlanabiliyorlar.

2.Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları var mı?

Özel sağlık sigortası özel hastanelerde ayakta tedavilerin % 80’ini karşılarken tamamlayıcı sağlık sigortasında bu oran % 100’dür. Yani herhangi bir ücret ödemeden özel hastaneden ayrılabilrisiniz. Özel sağlık sigortalarında sigortalılık öncesi hastalıkların tamamı ve yatarak tedaviler bu hizmet kapsamı dışında kalır. Yani daha önceden devam eden bir hastalığınız varsa bu durumda özel sağlık sigortası masraflarınızı karşılamaz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise SGK kapsamına giren her hastalık ve hastaneden yararlanmanızı sağlar. Özel hastanelerde size çıkarılan ekstra ücretler tamamlayıcı sağlık sigortanız tarafından karşılanır. Ancak unutmamanız gereken gittiğiniz özel hastanelerin sigorta şirketi ile anlaşması olması gerekiyor.

3.Kimler tamamlayıcı, kimler özel sağlık sigortası yaptırmalı?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası tamamen kişinin gelirine bağlıdır. Yani geliriniz bu ödemeleri karşıladığı sürece isteyen herkes bunu yaptırabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken yalnız bugünün değil gelecek 10 yılında ödeme planlamasını yapmanız gerekir.

4.Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortası her hastalığı kapsıyor mu?

Eğer ki sigorta yaptırmış olduğunuz zamanda size herhangi bir hastalık istisnası poliçenizde tanımlanmamışsa ve SGK bu hastalıkla ilgili ödeme yapıyorsa Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası çıkan ekstra ödemenin tamamını karşılar.

5.Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçeye bazı eklemeler yapılabilir mi?

Bu durum sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarında iki farklı ayrım söz konusudur. Bunlardan birincisi yatarak tedavi ikincisi ise hem ayakta hem de yatarak tedavi.  Bunun içinde siz poliçenizi farklı olarak seçebilir ve ek teminatlar yaptırabilirsiniz.