info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Allianz sigorta 70’den fazla ülkede sigorta ve finans alanında hizmet veriyor. 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan sigorta şirketi bireysel ve kamusal olarak hizmet veriyor. Referanslarını uzun geçmişinden alan ve yaygın bir sigorta ağına sahip olan deneyimli yapısını 25 yıldır Türkiye’de devam ettiriyor. Sigortacılık alanında deneyimlerini tamamlayıcı sağlık sigortasına da taşıyan Allianz sigorta özel sağlık kuruluşlarına da yapılan tedavi sonrasında ortaya çıkan fiyatları SGK’lılar için bir problem olmaktan çıkarıyor. Bilindiği üzere özel sağlık kuruluşlarında muayene olmak yüksek maliyetlere neden olabiliyor. Allianz sigorta ise bu noktada sigortalılara maddi olarak rahatlık sağlayarak temel sağlık haklarından yararlanmalarını kolaylaştırıyor.

Allianz sigortadan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda SGK ile anlaşması olan hastanelerde hiçbir ücret ödemeden muayene olabiliyor, tetkik, tahlil ve tedavilerinizi yapabiliyorsunuz. 55 yaş altındaki vatandaşlar yapılan bu sigorta türünde yüksek standartlarda hizmet alma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. 

SGK’lılar, Allianz sigorta ile anlaşma sağlamış olan özel sağlık kuruluşlarındaki laboratuar ve tıbbi görüntüleme masrafları gibi ayakta tedavi giderlerinin de karşılanmasını sağlıyorlar. Ankara’da özel hastanelere gittiğiniz de katılım payı ödemeden rahatlıkla muayenenizi olabiliyorsunuz. 

Hastalık herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Ancak bu hastalık sürecinde muayene olabilmek ancak belli şartlar yerine getirildiğinde konforlu bir şekilde olabilecektir. Allianz sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda ise SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde herhangi bir ekstra ücret, katılım payı laboratuar ücreti vs. ödemiyorsunuz. Tüm masraflar sizin yerinize sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında günübirlik tedavi olabileceğiniz gibi isterseniz yatarak tedavi de olabiliyorsunuz.

Allianz sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabileceğiniz tedavi modelleri ise şu şekilde oluyor.

  • Yapay Organ
  • Tıbbi Malzeme
  • Evde Bakım Ve Ambulans Teminatları

Allianz sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında istenirse 12 ay sürecek olan beklemeli doğum teminatı eklemesi de yapılabilir. Sigorta firmasının muayene ücretlerini karşılayabilmesi için gidilecek hastanenin SGK ile anlaşmasının olması gerekiyor. Aksi durumda ek limit imkanıyla birlikte bu sağlık kuruluşlarından da yararlanılabilir.

Allianz sigortanın tüm sağlık sigortası türlerinde 7/24 hizmet verdiği ve olası sorulara ilişkin olarak hizmet verdiği müşteri temsilcileri bulunmaktadır. Buna göre acil durumlarda gerekli olabilecek ambulans yönlendirmesi ve doğru branş seçimi gibi danışmanlık hizmetleri de mevcuttur.