info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İşyeri Sigortası Nedir?

İşyeri sigortasının asıl amacı işyerinizi ve binanızı olası hasarlara karşın otomatik olarak teminat çerçevesinde güvence altına alan bir sigorta türüdür. Bunun yanı sıra işyeri sigortasına yapağınız ek poliçe ile birlikte işyerinizde çalışanlarınızı korumak adına ferdi kaza teminatı da sağlayabiliyorsunuz.

İşyerleri bilindiği gibi her zaman bir risk altındadır. İster 7/24 hizmet versin ister belli saatlerde açık kalsın riskler hep var olabileceği gibi risklerinde faktörü farklılaşacaktır. En çok işyeri sigortasının yapılmasına neden olan ise hırsızlık durumudur. Sonuçta işyerinden çalınacak olan her türlü emtea ve sabit kıymetli eşyalar hırsızlık neticesinde firmaya ya da işyerine zarar verebilecektir. İşyeri sigortası bu anlamda bakıldığı zaman her işyeri için gereklilik olarak gösterilebilir. Ancak yalnız çalıntı ve hırsızlık durumunda değil aynı zamanda, terör olaylarında zarar görme, grev süresinde ve sonrasında zarar görme, kötü niyetli hareketler gibi örneklerle de risk altındadır. Yöneticilerin ise bu risk faktörlerini göz önünde bulundurarak mutlaka işyerlerini sigortalamaları şarttır.

Riskin illaki üçüncü şahıs ya da şahıslar tarafından gelmesi beklenemez bazen bir toprak kayması, deprem, sel felaketi ve yangın gibi durumlarda da hasarlar meydana gelebilir. Dolayısıyla bir işyerinin bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmış olması hem maddi kayıp demektir hem de ilk başa geri dönmek anlamına gelecektir. bunun içinde önemli olan işler yolunda giderken kendi önleminizi almak gerekir.

Hksigorta olarak biz size hizmet verirken her zaman risklerin her yerden gelebileceğini göz önünde bulundurarak işyeri sigortası teklifi verir ve bu gibi zararların tamamından maddi kayıpsız bir şekilde ayrılmanız konusunda ne yapmanız gerektiğine dair bilgilendiririz.

Yapılar her zaman çeşitli riskler altında olmuş ve bundan sonrada olmaya devam edecektir. En modern yapılarda bile istenmeyen ve hiç tahmin edilemeyen sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınızda da çaresiz kalıp kalmamak elbette ki sizin elinizdedir. Özellikle de işyeri sigortası size bu konuda ciddi destek sağlayacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ferdi kaza sigortası poliçesiyle firmanızı tam bir güven altına almış olursunuz. Hiç beklemediğiniz zararlar beklemediğiniz anda gelmiş olsa bile üstesinden çok rahatça kalkabilirsiniz.