info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

Teknoloji artık hızlı bir şekilde ilerliyor ve eskiden yapılmak zorunda olduğu gibi para alırken de öderken de uzun kuyrukları beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi internet üzerinden rahatlıkla yapılabildiği içinde işinizi gücünüzü bırakarak bunlarla uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz. Sosyal devlet artık pek çok şeyi yapabilmek adına gerekli kolaylığı vatandaşlarına sağlayabiliyor.

Trafikte seyir halindeyken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bu kuralların yaptırımlarının bazıları hafif olurken bazılarının da çok ağır olduğunu söyleyebiliriz. Bunun içinde herhangi bir kural ihlali durumunda alacağınız ceza ödenmesi gereken zorunluluğu gerektirmektedir.

Trafik cezasını çeşitli nedenlerden dolayı alabilirsiniz. Ancak bunların zamanında ödenmiş olması da size bir avantaj sağlar. Bunun içinde ceza işleyip işlemediğinizi belli aralıklarla kontrol etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Daha açık bir dille konuşacak olursak bir ceza yediniz ve bunu fark ettiniz bu durumda cezanızı 15 gün içerisinde ödemeniz halinde % 20 oranında bir indirim hakkından faydalanırsınız. Örneğin 70 hız sınırı olan bir yolda 95 ile geçtiğiniz de otomatik olarak size 488 TL hız cezası yazılır. Bu durumda cezanın size tebliğ edilmesinden sonra 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda %20 indirimli olarak 360 TL para cezası ödemiş olursunuz. Dolayısıyla aradaki farka baktığımız da 128 TL gibi bir avantaj sağlamış olursunuz.

Eğer ki siz trafik cezasını zamanından önce ya da zamanında ödemezseniz bu durumda trafik cezanıza ek olarak gecikme cezası ödemek durumunda kalırsınız.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezası borcunuzun olup olmadığını e-devlet üzerinden ya da Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Hatta isterseniz vergi dairesine gitmeden Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden online olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ödemelerinizde kredi kartınızı kullanmanız yeterli olacaktır.

HKsigorta olarak biz sürücülerimizden trafik kurallarına uymaları konusundaki uyarılarımızı gerekli kanallar üzerinden her defasında yeniliyoruz. Bunun içinde bu makalemizde de bu uyarıyı yenilemeyi kendimize bir görev olarak biliyoruz.

Ankara trafik sigortası, Ankara Kasko Sigortası ve Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda bizi arayarak sigorta teklifi alabilirsiniz.