info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sigorta Yenilemesi Nasıl Yapılıyor?

Sigorta yenileme işlemini yaparken öncelikli olarak hangi sigorta türü yaptırmak istediğinize bakılır. Çünkü her sigorta çeşidinde ve şirketinde prosedürlerin farklı işlemiş olduğu bilinir. Bunun yanı sıra sigortalı olan şahsın ya da aracın sürekliliğinin ne olduğu, hasarsızlık indiriminin olup olmadığı ya da özel bir sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası yenilemesi mi? Yapılacak olan sigorta türüne göre bunun değerlendirilmesi gerekir.

Bir sigortanın sürekliliği bir anlamda sigorta yaptıran kişinin poliçeden ve hizmetten memnun kalmış olmasıyla başlar. Bunun içinde öncelikli olarak almış olduğunuz hizmeti değerlendirmeniz gerekiyor. Siz memnun kaldınız mı kalmadınız mı?

Eğer ki bir sigortalı daha önceki ya da ilk kez yaptırdığı bir sigorta acentesinden memnun ise bundan sonraki işlemlerinde de yine aynı acenteyi seçecektir. Biz Hk sigorta olarak size her zaman en uygun sigorta fiyatlarını sunmanın yanı sıra poliçenizdeki farklılıklarla da memnuniyetinizi artırmanızı sağlarız. Bizim için önemli olan konu % 100 müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti sayesinde sigortalı sayınız da her geçen gün artırılmış olacaktır. Şöyle bir durum vardır ki bir kişi uzun yıllar boyunca aynı sigorta acentesinden hizmet alırsa bu durumda arada bir gönül bağı oluşacaktır. Bu şekilde hizmet alan sigortalılara bazı sigorta şirketleri özel olarak indirimler uygulayabilir. Bu da sigortalının satın almasını daha cazip hale getirecektir. Yani burada sigortalı ile sigorta şirketi arasındaki iletişim ve etkileşim çok önemlidir diyebiliriz.

Zorunlu trafik sigortası, kasko ve konut sigortalarında sigortalının en çok dikkatini çeken hasarsızlık indirimidir. Eğer ki poliçelerinde bir yıl boyunca herhangi bir bozulmanın olmaması hasarsızlık primini devreye sokacağından dolayı sigortalı bu durumdan çok memnun olacaktır.

Bazen istenmedik şekilde küçük hasarlar meydana gelebilir. Bu durumda sigorta şirketinden beklenen ise küçük hasarlarda poliçeyi bozmamasıdır. Sigorta şirketleri hasarsızlık ile ilgili olarak müşterilerini daha fazla memnun etmek için çalışır ve bunun içinde elinden gelenin en iyisini yapacaklardır. 

Hasarsızlık indirim oranlarına baktığımız zaman ise bu oranların her yıl sizin kazasızlık durumunuza göre artacaktır. Yani hasarsız geçen her yıl indirim oranlarını etkileyecektir. Bu oranlara baktığımız zaman ise %30’dan %65’e kadar değişecektir.

Hk sigorta olarak size en uygun sigorta fiyatları konusunda destek oluyoruz.