info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sıfır ve İkinci El Araç Kredileri

Bu makalemizde Hk sigorta olarak size sıfır ve ikinci el araç kredileri hakkında detaylı bilgiler verelim istedik. Öncelikli olarak araç kredileri hakkında bilinmesi gerekenlere bir bakalım.

Daha önceki makalemizde de belirttiğimiz gibi insanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için banka kredilerine başvururlar. Bir otomobil almak istediğinizde ise en çok tercih edilen yöntemlerin başında araba kredisi geliyor özellikle de sıfır araç almak isteyenlerin taşıt kredisine ihtiyaçları çok fazla olmuştur. Taşıt kredisinin avantajları çok fazla ve ulaşılabilmesi kolay olduğundan dolayı insanlara daha tercih edilebilir olarak görülüyor. Peki, taşıt kredisiyle bir otomobil almaya karar verdiğiniz zaman ne yapmanız gerekiyor?

Sıfır Araç Kredisi

Daha yeni yani sıfır bir ara alacaksanız öncelikli olarak arabanın satıldığı galerinin verdiği finansman ve destek sistemlerini incelemeniz gerekiyor. Çünkü bazı şirketlerin avantajlı kampanyaları olabiliyor. Eğer ki burada farklı seçenekler bulabilirseniz o zaman işinizi bu şekilde halledebilirsiniz. 

Uzun vadeli taksit seçenekleri ile bazı sıfır araba kampanya dönemlerinde yapılan faizsiz geri ödeme seçenekleri gerçekten dikkate değer. Yine de reel faiz oranından daha yüksek bir faizle borç altına girmemek için dikkatli bir inceleme yapmanızı şiddetle öneririz. Kredi tahsis ücreti olarak adlandırılan ödemelerin bulunmadığına da dikkat etmelisiniz. Güçlü şirketlerin finansmanları da güçlü olduğundan dolayı müşterilerini bankalarla uğraştırmak istemiyorlar ve kendi bünyelerinde çözüyorlar. Bazı şirketler ise banka yoluyla size kredi imkanı sunabiliyor. Ancak siz bu yöntemi tercih etmiyorsanız o zaman çalıştığınız bankaları ya da piyasadaki bankaları bir incelemeniz yeterli olacaktır.  Her iki seçenekte de yapılması gereken şey bellidir. Öncelikli olarak sözleşmenizin detaylarını iyice inceleyin ve anlayarak okuyun. Taksit ödemesinin dışında ekstra bir masrafla karşılaşmak istemiyorsanız bu önemlidir.  Kredi alırken tabii ki en uygun olanı kısa vadeli olanıdır.

2.El Araç Kredisi

Bankalar yalnızca sıfır araç için kredi vermezler. İkinci el araçlar içinde kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.  Sabit bir geliriniz var ve bankadan alacağınız kredinizi düzenli bir şekilde ödeyecekseniz bu sizin sicilinizle ilgili olarak hiçbir sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır.  

Bankalardan alacağınız 2.el araç kredisi için de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Belgeleyebildiğiniz sabit gelir ve kredi siciliniz temiz ise bankanın onayı tamamen onlara kalmış bir şey. Fakat öncesinde siz sabit gelirinizi, ihtiyaçlarınızı ve kredi dönemi boyunca karşınıza çıkabilecek sorunları dikkatle belirlemelisiniz.