info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Allianz Sigorta Kasko Ufak Hasarlar

Kasko bilindiği üzere trafik sigortası gibi zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde aracınızın başına herhangi bir işin gelmesi durumunda devreye girerek sizi maddi sıkıntıdan uzaklaştıracaktır. Bir sürücü için kaybın karşılanması önemlidir ve bunun da teminatlar çerçevesinde yapıldığını düşünürseniz burada yapılacak olan sigorta ve sigorta şirketi de önemlidir. Yani siz aracınız için kasko yaptıracak ya da yaptırmayı düşünüyorsanız o zaman öncelikli olarak sigorta şirketinizin hangi durumda maddi kayıplarınızı karşılamış olduğuna da dikkat etmelisiniz. Genelde kaskonun karşıladığı kayıplar trafik kazaları, terör olayları, sokak eylemleri ve doğal afetlerdir. Ancak bunlara ek olarak farklı teminatlarda kasko paketinizin içeriğine eklenebilir. Dolayısıyla kaskonuzu daha geniş bir hale getirebilmekte sizin elinizdedir.

Kasko sigortası yaptırdığınız da oluşan hasarların aracınızın da ikinci el piyasasını etkileyeceğini bilmelisiniz. Örneğin aracınızı vurdunuz ve boyatmak istediniz. Bu durumda kaskonuz bunu karşılayacak ancak ikinci el değerinde düşmeler meydana gelecektir. Bir alıcı için daha öncesinde hasara uğramış bir otomobil tercih nedeni değildir. Tüketiciler bu duruma çok fazla dikkat eder. Örneğin siz aracınızın kaskosu var diyerek herhangi bir tamir işlerini yaptırdınız bu durumda pazarlık sırasında pek şansınız olmayacaktır. Bu hasarın ne kadar büyük olduğunun önemi yoktur. Her alıcı için aynı şekilde geçerli sayılabilecektir. 

Kasko ve Ufak Hasarlar

Allianz kasko mini hasar hizmetinde ise aracınızın çizilmesi ya da boyasının atması gibi ufak hasarlarda indirimli olan kaskonuzun bozulmaması da mümkün. Çünkü bu bir sürücü için indirimden düşülmemesi noktasında önemlidir. Sürücüler araçlarına kasko yaptırdıklarında eğer ki kaza yapmazlarda ikinci yıldan itibaren de bir indirim alacaklardır. Ancak araç bir hasar neticesinde kasko bozulursa kişi bu durumda indirim alamayacağından dolayı da fazla para ödemek durumundadır. Allianz sigorta ise bu durumun altını çizmek ve müşterilerine burada bir fırsat tanımak amacıyla mini hasar hizmetini devreye koymuştur. Biz HK sigorta olarak Allianz sigorta ile yaptığımız anlaşma neticesinde müşterilerimize yapmış olduğumuz kasko hizmetinde mini hasardan da faydalanmasını sağlayabiliyoruz. Bu sayede aracınızda meydana gelebilecek küçük kusurlarda kaskonuzda bozulmamış oluyor.  Bu da sizin cebinizden ekstra bir para çıkmaması anlamına gelecektir.