info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Sağlık insan için önemlidir. Bunun için de bu konu üzerinde mutlaka durmak gerekiyor. Bunun için de insanlar özel sağlık sigortası yaparak devlet hastanelerindeki uzun kuyruklardan ve günlerce bekleyişlerden kurtulmak isterler. Özel sağlık sigortası SGK’lı olan çalışanları destekleyen ve onların hastalık ve tedavi arsındaki sorunlarını gidermeye yarayan özel bir sigorta hizmetidir.

Özel sağlık sigortası adından da anlaşılacağı gibi özel olarak hazırlanır ve bunun içinde belli sınırları kapsamı içerisine alır. Daha öncesinden belirlenmiş olan limitler doğrultusunda sigortalı olanlar koruma altına alınırlar. Özel sağlık sigortasında önemli olan konu poliçedeki genel ve özel şartlardır. Bunun içinde sigorta yaptırırken mutlaka bu şartları iyice incelemek gerekir.

Özel sağlık sigortasında bir yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırı içerisinde bulunan herkes kendi ve ailesi için özel sağlık sigortası hizmetinden yararlanabilir. Bizde firma olarak bizden talep edilen özel sağlık sigortası hizmetiyle her zaman müşterilerimize yardımcı olmayı amaçladık.  Özel sağlık sigortasında yaş sınırını ne olduğunu merak edenler için belirtelim. Genelde 18-65 yaş arasında yapılır ancak sigorta şirketinden sigorta şirketine bu yaş farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde sigorta şirketlerine baktığımızda onların yeni doğan bebekler için dahi özel sağlık sigortası yaptırdıkları bilinmektedir.

Özel sağlık sigortası yaptırmış olmanız her özel hastaneden yararlanabileceğiniz anlamına gelmez. Seçtiğiniz hastanenin sigorta şirketleriyle de anlaşmasının olması gerekir. Sigorta poliçede belirlenmiş olan limitler doğrultusunda hareket eder ve olumsuz durumlarda size bildiride bulunur. Özellikle de yüksek maliyetli olan tedavilerde özel sağlık sigortası direk olarak koruma sağlayacağından dolayı istenilen bir özel hastanede rahatlıkla yapılabilmektedir.

Özel sağlık Sigortası Avantajları

  • Yaşadığınız bir hastalık durumunda çok tedavi gerektiği anda hemen devreye girer ve anlaşmalı olan bir özel hastanede para ödemeden tedavi olabilirsiniz.
  • Hastane ve doktor konusunda tercih avantajı sunulacaktır.
  • Karşılamakta zorlanacağınız sağlık giderleri konusunda sizi sıkıntıya düşürmez.  
  • Özel hastanelerin sağlamış olduğu tedavi konforundan yararlanırsınız. Kaliteli hizmet alarak tedavi süreciniz daha keyifli gerçekleştirilir.
  • Eşiniz, kendiniz ve çocuklarınız için yaptırdığınız özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşürebilirsiniz.