info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Plakadan Kayıp Çalıntı Araç Sorgulama

Yıllarca çalıştınız, didindiniz durdunuz ve sonunda nihayet birikiminizi de kullanarak yeni bir araç aldınız. Yeni bir araç almış olmanın vermiş olduğu konfor elbette ki güzel bir duygudur. Lakin unutmamak gerekiyor ki her araç belli başlı risklerle karşı karşıyadır. Örneğin aracınızı park ettiğiniz bir noktada geri geldiğiniz de bulamamak gibi bir durumunuz olabilir. Bu can sıkıcı bir durum olmasının yanı sıra aynı zamanda sizi maddi olarak da zora sokacaktır. Çünkü genelde çalınan araçlara baktığımız zaman büyük bir çoğunluğunun da artık tespit edilemediği bilinmektedir.

Devlet sık yaşanan bu durumlar karşısında plakadan kayıp araç sorgulama işlemini başlatmış ve internette e-devlet üzerinden yapılacak olan bu sorguyla birlikte vakit kaybetmeden gerekli olan tüm çalışmaları da yapabiliyorsunuz. İkinci elde karşımıza fazlasıyla çıkan çalıntı araç ile ilgili sorgulamayı da e-devlet üzerinden plakadan kayıp çalıntı araç sorgulama bölümünden yapabilirsiniz. Bu hizmeti bundan önce Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren trafik hizmetleri Başkanlığı internet sitesi üzerinden şifresiz bir şekilde ulaşabiliyordunuz şimdilerde ise bu sistemin suistimallere de açık olmasından dolayı kullanılamadığı bilinmektedir. 

E-Devlet Kayıp Çalıntı Araç Sorgulama

E-devlet üzerinden bugün istediğiniz herhangi bir şeyi ve sorgulamayı yapabiliyorsunuz. Araç sorgulama işleminde plaka önemlidir. Bunun içinde sorgulama esnasında eksiksiz bir şekilde plakayı yazmanız gerekir. E-devlet sistemi ile birlikte artık pek çok şeyin de zaman kaybedilmeden yapılmış olduğunu biliyoruz.

Araç alım satımlarını genel olarak baktığımız da bazı dolandırıcılıklarında bu şekilde yapılmış olduğu bilinmektedir. Yani insanlar yeni bir araç aldıklarında bunun bir risk olduğunu da bilirler. Bunun için yeni araçları düşündüğümüzde kasko sigortası yaptırmaları da normal olarak görülebilmektedir.  Kısacası şunu söyleyebiliriz ki günümüz dünyasında artık teknolojinin de gelişmesiyle birlikte bazı şeylerin çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olduğunu biliyoruz. Özel araç almak demek her zaman bir risktir ve bu riski de en aza indirebiliyor olmak sizin elinizde olan bir konudur.

Araç sahibiseni ve aracınızı da çalınmaya karşı korumak için en yakın önlem kasko sigortasıdır. Kasko sigortası teklifi alarak poliçenizi düzenletin ve aracınız için en önemli önlemi almış olun.