info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar

İşyeri sigortası bir işyerindeki makinelerin ve demirbaş eşyalarla birlikte tüm cam ve emtia malzemelerin bir paket haline getirildikten sonra teminatlar dahilinde olası risklere karşın güven altına alınmasını sağlar. İşyeri sigortasını yaptırırken burada seçenek size kalır dolayısıyla kapsamı daha geniş bir hale getirebilirsiniz. Bu teminatlar ise sigorta şirketinden sigorta şirketine değişiklik gösterir bunun içinde işyeri sigortasını yaptıracağınız acentenin en uygun fiyatları sunması önemlidir. Hk sigorta olarak biz işyeri sigortası yaparken her zaman en doğru çözümleri ve en uygun fiyatları sunma noktasında araştırmamızı geniş tutar ve fiyat tekliflerimizi ona göre alırız. Şirketler arasındaki farklılıkları göz önünde bulundurarak en uygun olan çözümü buluruz.

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İşyeri sigortasının kapsamının geniş olduğunu söyledik. Ancak sigortadaki genel teminatlar ise şu şekilde olacaktır. İşyerlerinin en önemli sorunlarının başında hırsızlık durumu gelir. Dolayısıyla işyerinize girecek olan bir hırsızın vermiş olduğu zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Buna emtia ve sabit kıymetler dahildir.

İşyeri sigortasının kapsamı merak ediliyor ancak bunun net bir şekilde anlaşılabilmesi için işyeri sigortasının ne olduğunu anlamanın yerinde olacağını düşünüyorum. Herhangi bir işyerinde grev, lokavt, terör, halk olayları ve kötü niyetli hareketler neticesinde meydana gelebilecek hasarlar işyeri sigortası sayesinde koruma altına alınmış olacaktır.

İşyeri sigortası denildiğinde genelde hırsızlık gibi olaylar akla gelirken, yer kayması yani deprem durumunda da zararların karşılanması sağlanacaktır.

Kapsamı daha da çeşitlendirmek mümkün bunun içinde tüm bu faydalanabileceğiniz durumları değerlendirecek olursak. Yıldırım düşmesini de örnek olarak gösterebiliriz. Yıldırım düşmesi sonrasında yangın meydana gelebilecektir. Dolayısıyla yangın sonrasında oluşacak olan hasarlarda işyeri sigortası kapsamı içerisine girmiş olacaktır.

İşyeri özellikle büyükşehirlerde her zaman risk içeren bir durum olabilir. Bunlardan bir tanesi de infilak yani doğalgaz ya da tüp gaz gibi durumları örnek olarak gösterebiliriz.

İşyeri ticari anlamda kullanıldığı ve dolayısıyla bir kazanç kapısı olduğundan dolayı bir gün dahi buradaki gecikme ya da iş görülmemesinin maddi bir karşılığı mutlaka olacaktır. Özellikle sektör içerisinde rekabetiniz yüksek ise iş yeri sigortası sizin için en uygunu olacaktır.