info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hayat Sigortası Ne İşe Yarar

Hayat sigortası konusunda açıklamalar yapacağımız bu haberimizde yaşamınızın önemli olduğunun önemine dikkat çekmek istiyoruz. İnsanın günlük yaşamı içerisinde başına her an bir şeyler gelebilir. Örneğin hastalık, sakatlık ve vefat gibi durumlar. Hayat sigortası ise bu noktada yapıldığı zaman devreye girer ve poliçenizde belirlenmiş olan riskler dahilinde size teminat sunar. Hayat sigortası yalnız kendiniz değil aynı zamanda sevdiklerinizi de ilgilendiren bir sigorta türüdür.

Tazminat Başvurusunda Bulunmak İçin Ne Yapmam Gerekir?

Hayat sigortasında tazminat başvurusu da vardır. Bu başvuruda bulunmak için müşteri hizmetlerimizden gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda sizden istenilen bilgilerin verilmesi gerekir.

Hayat Sigortalarında Prim Nasıl Hesaplanmaktadır?

Hayat sigortası yıllık olarak yapılır ve primler yıl bazlı olarak belirlenir. Sigorta şirketleri meslek ve cinsiyetin de dikkat alınmasını içeren tablolar sunar. Bu tablolar doğrultusunda seçilecek olan teminatlar dahilinde hesaplama işlemi gerçekleştirilecektir. 

Hayat Sigortası Vergi Avantajından Nasıl Yararlanabilirim?

Hayat sigortasında prim ödeme ile ilgili belgelerinizi eğer ki sigortalı bir çalışansanız çalıştığınız şirketin ilgili olan departmanlarına bildirmeniz gerekiyor. Eğer ki serbest çalışansanız o zaman gelir vergisi beyannamesinde bu durumu belirtmeniz yeterli olacaktır. 

Hayat Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hayat sigortasında da diğer sigortalarda olduğu gibi bir takım önemli konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için gerekli şartlar doğrultusunda sigorta yaptırırken teklif formunda yer alan sorulara doğru bir şekilde yanıt vermeniz gerekir. Sigortayı yaptıran ya da başkası için yaptıranın gerekli bilgilerin tamamını sigortacı firmaya vermek zorunluluğu vardır. Bu durumun ihlal edilmesi durumunda ise sigorta firması sigortadan cayma hakkına sahiptir. ya da ek bir poliçeyle birlikte sözleşmeyi yeniden yürürlükte tutabilir.

Sigortalı Ve Sigorta Yaptıran Ne Anlama Gelmektedir?

Sigortalı hayatını sigortalatan kişiye denir. Sigortalı olan kişi ise gerekli olan primleri ödeyerek hayatının sigortalı olmasını sağlayacaktır. Sigorta yaptıran ise başkasının hayatını sigortalatan kişilerdir. 

Hayat Sigortası Primleri İçin Vergi Avantajı Var Mıdır?

Hayat sigortası kendiniz ve aileniz için yapılabilir. Bunun içinde primler belirli oranlarda gelir vergisinden düşülebilmektedir.

HKsigorta olarak bize iletmek istediğiniz sorularınız ve kafanıza takılan soru işaretleri için müşteri destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.