info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Özel hastanelerden muayene ve tedavi hizmeti aldığınız zaman bilindiği üzere SGK’nın karşıladığı bedelin sonrasında da ortaya bir fark çıkacak ve bu fark sizin cebinizden karşılanacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise bu noktada devreye girer ve ortaya çıkan bu farkı sizin yerinize karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti genel olarak baktığımız zaman 0–60 yaş arasında ve Türk vatandaşları için geçerlidir. Bu sağlık sigortası türünde faydalanan kişinin bakmakla yükümlü olduğu diğer aile bireyleri de dahil edilebilir.

Eğer ki sizde yukarıda belirtilmiş olan şartlara uygun iseniz o zaman sizin içinde tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi hazırlanabilir.

Peki, herkesin kafasında soru işareti olan en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisidir?

Bu sorunun yanıtı olarak öncelikli olarak tamamlayıcı sağlık sigortasından beklentileriniz ne yönde olacağı ve bütçenizdir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce amacınızı belirlerseniz bu sayede alacağınız hizmetten memnuniyetinizde o kadar yüksek olacaktır. Hksigorta olarak amacımız bir sigorta şirketi ismi vererek diğerleri kötüdür şeklinde bir açıklama yapmak değildir. çünkü her sigorta şirketinin birbirinden farklı avantajları vardır. Yani bir başkası için iyi denilebilecek bir sigorta şirketi diğeri için iyi bir tercih olamayabilecektir. 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi aşağıda size açık açık anlattık.

Hangi Sigorta Şirketleri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Veriyor?

Öncelikli olarak tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketlerinin bir araşırmasını yapın. Biliyoruz bu seçim sizin için kolay olmayacak ancak sizin için en iyisini bulabilmek için bu şart. Karar verme aşamasında bir profesyonel destek almanız sizin için iyi olacaktır.

Sağlık Beyanı

Yukarıda belirttiğimiz gibi sigorta şirketlerinin tercihlerini yaptıktan sonra sağlığınız ile ilgili doğru bilgileri vermeniz gerekiyor. Çünkü geçmişten gelen bir hastalığınız varsa o sigorta kapsamı dışında olacaktır. Geçmişten gelen hastalıklarla ilgili masraflarınız karşılanmayacağı için belki de sizin için iyi olmayacaktır. Eğer ki siz hastalıklarınızı saklarsanız bu durumda talebiniz reddedilebilir. Doğru bilgi vermediğiniz içinde poliçeniz tek taraflı olarak iptal edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortasında kapsam önemlidir. Dolayısıyla siz yatarak tedavi ve ayakta tedavileri poliçe kapsamında tercih etmelisiniz. Yatarak tedavi ve ayakta tedavideki poliçe bedellerinde limitler farklıdır.  Yatarak tedavi almak istediğiniz de limitin sınırı yoktur. Ancak ayakta tedavide her sigorta şirketinde farklılık gösterecektir.