info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Sağlığınızı Korumanın Yolları

İnsanlar hayat mücadelesi içerisinde yalnızca uzun yaşamayı istemiyorlar aynı zamanda sağlıklarını da daha konforlu bir hale getirme gayreti içerisindeler. Bazıları bunu beslenme alışkanlıklarına dikkat ederek yapmaya çalışırken bazıları da tedavi süreci içerisinde özel sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi farklı yöntemlerle kendilerini daha da güvence altına almaya çalışıyorlar. Günümüzde yediklerimize baktığımız da büyük bir çoğunluğunun GDO’lu ve kimyasal içeriklerle dolu olduğu görülüyor. Bunu obezite tehlikesiyle net bir şekilde anlamak mümkün. Özellikle de büyükşehirlerde yaşıyorsanız aldığınız nefesin bile çeşitli kimyasallarla kirletilmiş olduğu ortaya çıkıyor. HKsigorta olarak biz hayatınızın kalan bölümünde size en iyi tedavi imkanlarını sağlayabilmeniz konusunda destek olurken aynı zamanda sağlığınızı korumanın yolları konusunda da öneriler verelim istedik.

Sağlığınızı Korumak

Temizliğinize önem vermek gerekiyor. Temizlik denildiği zamanda eller ön planda bunun için sık sık ellerinizi yıkamalısınız.

Uyku düzeni çok önemli akşam yatış saatinizi ve sabah kalkış saatinizi düzene koymanız gerekiyor.

Teknolojik cihazlar önemli ancak bunların fazla kullanımı da zararlıdır. Televizyon, internet, bilgisayar gibi zararlı aletlerin etkilerinden uzak kalmalısınız.

Spor her şeyin başında gelmeli, düzenli olarak sporunuzu yapmak sizi daha zinde tutacaktır.

Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bozuk yiyecekler ve ambalajlı yiyeceklerden uzak kalmalısınız.

Sigara içmemeli kirli havadan uzak kalmalısınız

Kışın giydiklerinize dikkat etmeli ve iklim koşullarına göre giyinmelisiniz.

Aşılar önemlidir. Çocuğunuzun aşılarını zamanında yaptırmalı kendiniz de grip aşısı olmalısınız.

Hastalandığınızda mutlaka doktorunuza başvurmalı gereksiz ilaç, antibiyotik kullanmamalısınız. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız da anlaşmalı bir özel hastaneden yatarak ya da ayakta tedavinizi olabilirsiniz. Uzun devlet hastaneleri sıralarından bu şekilde kurtulursunuz.

Doktorunuz size ilaç vermişse bunları düzenli ve zamanında kullanmalısınız. Onun vereceği tavsiyelere uymanız gerekir.

Kalabalık ortamlardan uzak durmalısınız. Buradaki bulaşıcı hastalıklar sizi beklemediğiniz anda yakalayabilir.

Kazalara karşı kendinizi önceden güvenceye almanız gerekiyor. Örneğin aracınızda kasko sigortanız olmalı, evinizde konut sigortanız kendiniz içinde tamamlayıcı sağlık sigortası

Sağlığınızı korumanın en kolay ve etkili yolu kendinizi tanımaktır. Bunun içinde önce vücudunuzu öğrenmeli ve neye nasıl tepki verebileceğini bilmelisiniz. 

Sigaradan kullanmamalı, uyuşturucu ve benzer bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalısınız.