info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Konut Sigortası Hangi Durumları Karşılamaz

Konut sigortası yalnızca evimizi değil aynı zamanda bizi psikolojik bir yıkımdan da kurtarıyor. Eğer ki evinizde büyük bir hasar oluşmuş hatta geri dönülmez sonuçlar oluşmuşsa bu sizin büyük bir depresyona kadar sürükleyebilir. Bunun içinde başınıza sıkıntılı durumlar gelmeden önce mutlaka kendi önleminizi de almalısınız. Canınız kadar eviniz de önemlidir ve bunu ancak bir sorunla karşılaştığınız zaman anlar ve algılarsınız. İşte bu şekilde bir duruma gelmeden önce evinizi ya da iş yerinizi konut sigortası yaptırarak koruma altına alabilirsiniz. Hazırlanmış olan teminatlar ve poliçe doğrultusunda evinizi koruyacak olan bu sistemle artık gözünüz de arkada kalmamış olacaktır.

Buraya kadar her şeyin çok güzel olduğunu biliyoruz ve sizin de öyle düşündüğünüzü anlıyoruz. Ancak bazı durumlar var ki bu durumlarda konut sigortası ev sahiplerine ödeme gerçekleştiremiyor. Bu haller nelerdir derseniz aşağıda sizin için bunları bir toparlayalım istedik.

Örneğin savaşları ele alarak başlayalım. Savaş beklenmedik ve ülkemiz içinde sıradanın çok daha uzağında bir konudur. Ancak bir savaş olmayacağını net bir şekilde söylemekte mümkün olmayacaktır. Bunun için konut sigortası yaptırdığınız da her türlü savaş, istila, çarpışma, ihtilal ve ayaklanma gibi durumlarda konut sigortası kendisini devre dışı bırakacaktır. Dolayısıyla burada bir ödeme durumundan yararlanılmaz.

Eğer ki bir nükleer saldırı girişimi olmuş ve eviniz zarar görmüşse bu durumda konut sigortasının kapsamı dışında kalacaktır.

Bir yangın halinin olmaması ancak evdeki eşyaların kendi kendilerine yanması da konut sigortasının kapsamı dışında olacaktır.

Elektrik ile çalışan her türlü cihaz ve motorun yangının dışında yanması ve zararın oluşması durumunda konut sigortası devre dışı kalacaktır.

Son olarak belirteceğimiz harici durum ise alçak basınç ile ilgili olacak. Alçak basınç sebebi ile oluşan çökmeler, yırtılmalar ve benzeri durumlar konut sigortası için kapsam dâhilinde değildir.

Konut sigortası en az araç trafik ve kasko sigortası kadar ihtiyaç duyulan bir konudur. Ancak günümüzde halen bu sigortanın ciddiyetinin farkına varmayan pek çok konut sahibi bulunuyor. Dolayısıyla başlarına bu şekilde bir sorunun gelmesi durumunda da işin içinden çıkamayacak sorunlara katlanılmak zorunda kalınıyor.