info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Arabadaki Çizikleri Nasıl Kaybedebilirim?

Aracımızı bizim için maddi ve manevi olarak önemlidir. Bunun içinde aracımızın başına bir iş gelmesini hiç kimse istemeyecektir. Bu nedenle olabildiğince aracınızı park ederken güvenli gördüğünüz alanlara park etmeniz gerekir. Ancak her ne yaparsanız yapın bazen aracınızda istemediğiniz çizikler meydana gelebilir. Ancak doğru bilgiler ve doğru bakım ürünleri kullandığınız zaman aracınızın kaportasında bulunan ince çizikleri giderebilmeniz mümkün olabilecektir. Peki arabanızdaki çizikleri giderebilmek için nasıl bir yol izlemelisiniz?

Arabanızdaki Çizikleri Yok Etmenin Yolları:

Çizikleri kaybetmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk işlem aracınızın her yerini temiz bir şekilde yıkamanız olacaktır. Eğer ki arabanızın temiz olduğunu düşünüyorsanız bu durumda sil baştan yıkamanıza da gerek yoktur. Ancak araç yıkandıktan sonra kullanılmasa bile çevredeki zararlı elementler hava ve rüzgarla birlikte arabanızın boyasına yapışacaktır. Aracınızı yıkadığınızda bunlardan arındırmış olursunuz ve çiziklerinizin yok edilmesinde size yardımcı olacaktır. 

Aracınızın yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalısınız. Aracınızı yıkayıp kurulamadan aslan çizik gidermeye başlamamanız gerekiyor. Bunun nedeni ise yıkama sonrasında kaportada kalan su ya da deterjan çizik giderme konusunda beklediğiniz etkiyi sağlamayacaktır. 

Aracınızı yıkadınız kuruttunuz ve artık ürün kullanmaya geçebilirsiniz. Piyasa da çizik gidermeye yarayan kaliteli ürünlerin olduğunu biliyoruz. Bunun içinde size bir marka ismi vermek yerine kendi arkadaşlarınızdan tecrübeleri doğrultusunda isim alabilirsiniz. Bu sayede etkisi kanıtlanmış olan ürün kullanmış olursunuz.

Piyasada çizik giderici çok sayıda ürün bulunuyor. Genelde bu ürünlerin büyük bir çoğunluğunun amacı aracın kaportası üzerindeki örümcek ağı görüntüsünün ve kuş pisliklerinden kurtulmak için mükemmel bir tercihtir. Burada dediğimiz gibi ürün kullanımı konusunda tercih sizin elinizde olacaktır.

Ürünü bir parça sünger üzerine döküyorsunuz ancak çok miktarda sürmemelisiniz. Çizik üstünü kapanana kadar ovalamaya başlayın. Aracın kaportasındaki ince çizikler bu şekilde ortadan kaldırılmış olacak. Aracınızın boyasına ve kaportasına zarar vermemek için mutlaka sürdüğünüz miktarın az olmasını sağlamalısınız.

Ürünü uyguladıktan sonra elinize temiz bir bez alıyorsunuz. Bu bir havlu kumaş olursa daha iyi olacaktır sonrasında uygulamayı yaptığınız bölgeyi güzel bir şekilde cilalıyorsunuz. Boya üzerinde ekstra çizikler meydana getirmek istemiyorsanız mutlaka iyi bir kumaş ve sünger bulmanız gerekiyor. Bunun içinde mutlaka önceden ihtiyaçlarınızı ayarlamalısınız.