info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı

Anne adaylarının doğum sürecini bilinçli ve kontrollü bir şekilde devam ettirmeleri önemlidir. Bunun içinde düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırmaları bebeklerinin hayatını da riske atmamalarını sağlayacaktır. Ancak farkındalık ne kadar çok artmışsa alınacak olan sağlık hizmetinin kapsamı daha genişleyeceği içinde maliyetler aynı derecede etkilenecektir. Doğum sigortası ise bu maliyetlerin olabildiğince aşağıya indirilmesini ve bir o kadarda sağlıkta kalitenin artırılmasına aracılık ediyor. Anne adayları ihtiyaçları Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasına entegre edilmiş olan doğum paketi sayesinde gebelikleri süresince sorunsuz bir sağlık hizmeti alabiliyor.

Hayal edin hamilesiniz ve doğumunuzu özel bir hastanede gerçekleştirmek istiyorsunuz. Ancak karşılaşacağınız yüksek maliyetlerde sizi ürkütüyor. İşte bunun için yapılması gereken henüz gebe kalmadan önce doğum sigortasının yaptırılması gerekiyor. 

Özel Sağlık Sigortası Hamileliği Kapsar mı?

Özel sağlık sigortası ve Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamilelik teminatı yapılarak doğum sigortası da poliçeye dahil edilmiş olacaktır. ancak bunun da bir takım özel şartlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Bu şartlardan bir tanesi mutlaka gebe kalmış olmanız gerekiyor ve sigortanın başlangıç tarihinden başlayıp gebelikten 1 yıl sonrasında devam eden gebelikleri kapsar. Gebe iken özel sağlık sigortası yapılmaz.  Hamile iken doğum sigortası yapılmaz ancak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamileyken doğum sigortası yapılabilir.

Hamileyken Doğum Sigortası Yapılır mı?

Doğum sigortasının kapsamı biraz farklıdır. Yani hamileyken doğum sigortası denildiği zaman sizi alternatiflere yönlendireceklerdir. Yani yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi tamamlayıcı sağlık sigortasına yapılan ek bir teminatla birlikte doğum sigortası yapılabilir. Bu sigortayı yaptırmadan önce size tavsiyemiz bir uzman danışmanla görüşmeniz ve bilgi almanız sizin için daha iyi olacaktır. Sigorta uzmanının bilgilendirmeleri doğrultusunda yapılacak işlemle başarı daha etkili olur. Aklınıza takılabilecek tüm soruların yanıtları uzman kişi tarafından yanıtlanacağı içinde kafanızda soru işareti olmaz tedavi sürecinde bunları düşünmek durumunda kalmazsınız.

HKsigorta olarak bizimle telefon ya da mail yoluyla iletişime geçmeniz durumunda size ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek sizi en doğru doğum sigortası için bilgilendirelim. 

Annelik bir kadının en kutsal hakkı ve en mutlu olduğu dönemdir. Bu dönemin konforlu ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için de mutlaka doğum sigortasının yaptırılması gerekir.