info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Kışın Kasko Yaptırmanın Önemi

Kışın Kasko Yaptırmanın Önemi

Kasko sigortasını kışın yaptırmanın önemi büyüktür. Araç sürücülerinin bir kaza durumunda maddi zararını karşılamak için yapmış oldukları sigorta türüdür. Kasko trafik sigortasından farklı bir uygulamadır. Trafik sigortası karşı sürücünün zararları için devletin zorunlu tutmuş olduğu bir uygulama iken kaskonun böyle bir zorunluluğu da yoktur. Trafik sigortası araçlarda bir sorumluluk olarak görüldüğü için karşı tarafın sorumluluğunu da sigorta ile güvence altına almış olursunuz. Bir sürücü trafikte sorumluluklarını ihlal ederek kazaya neden olmuş ise bu durumda mağdur tarafın maddi zararları karşılanacaktır.

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Ankara kasko sigortası zorunlu bir uygulama değildir. İsteyen sürücü istediği zaman bu sigortayı rahatlıkla yapabilir. Bu sayede aracında meydana gelen maddi zararlarda karşılanmış olacaktır. Kaskonun özelliği bir kaza sonrasında suçlu ya da suçsuz aramamasıdır. Dolayısıyla burada size ödeme yapmakla sorumludur. Ancak kasko sigortasındaki farklılık durumu poliçenin tutarına göre ortaya çıkacaktır. Bunun içinde kasko sigortası trafik sigortasından daha da pahalıdır.

Kışın Kasko Yaptırmak

Kaskonun teminatı trafik sigortasına göre daha geniş kapsamlıdır. Trafik sigortasında işlem kaza sonrasında yapılır ama kasko hırsızlık yangın ve tüm doğal afetleri kapsar. Kaskoda da süre aynen trafik sigortasında olduğu gibi 1 yıldır. Kış mevsimlerinde kasko bir adım daha ön plana çıkıyor çünkü kaza riski bu dönemde daha da yüksek. Kış aylarında buzlanma be sis gibi durumlar kendinizi ve aracınızı da korumak adına aracınıza mutlaka kasko yaptırmalısınız.

Kış mevsiminin olumsuz koşullarının yaratmış olduğu riskler vardır. Siz aracınızın güvenliği için her ne kadar titiz davranmış olsanız da yine de beklenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu durumda da kasko her zaman olumlu olacaktır. Kasko sigortası araç sürücüsünün istekleri doğrultusunda hazırlanabilir. Burada poliçenin içeriğini ise sürücü belirler. Kasko fiyatları teminatlarının içeriğine göre değişecektir.

Kasko İçin Sigorta Şirketi Seçimi

Kasko sigortası önemlidir. Bunun içinde kasko yaptırmadan önce içeriğini mutlaka incelemeniz gerekiyor. Trafik sigortalarında hizmet ve teminatların standart olduğunu düşünürseniz burada kasko poliçesinin içeriğinde değişiklik olabilir. Sigorta şirketlerine göre kaskoda fiyatları da değişebilir. Bu da firmalar tarafından belirlenebilir.