info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Araç Bakımında Servis Seçimi

Bir aracınız varsa beklenmeyen sorunlarla karşılaşabileceğiniz gibi düzenli bakımlarının da mutlaka yapılması gerekir. Eğer ki düzenli bakım yaptırmazsanız sonrasında masraflarınız daha da büyüyeceğinden bu sizi sıkıntıya sokacak durumları da beraberinde getirir. Yeni bir araç olsun ikinci el bir araç olsun satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de yetkili servis ağıdır. Günümüzde sanayilerde yetkili olmayan çok sayıda özel servis bulunuyor ancak aracınız yüksek model, garanti kapsamındaysa bu durumda aracınızın da bakımlarını mutlaka yetkili servislerde yaptırmanız şart. Aksi takdirde garanti kapsamı dışında kalırsınız. Dolayısıyla bu noktada satın almış olduğunu aracında servis ağının geniş olması gereklidir.

Aracınızın bakımı ve tamiri konusunda iki seçeneğiniz var. Birincisi yetkili servis ikincisi ise özel servisler. Özel servislerin tercih edilmesinin en büyük nedeni maliyet bakımından çok daha uygun olması ancak burada yapılacak olan işlemlerde ve değişen parçalarda garanti olmaz. Verilen garanti yalnızca sözlü olacaktır. Onu da sizden bir şekilde karını alırlar. Dolayısıyla burada tercihin yetkili servisten yana olması önemlidir.

Yetkili Araba Servisleri

Yetkili servisler özel servislere göre çok da uygundur insanların da maddi yönden düşündükleri için bu yöntemi kullanmayı tercih ederler. Ancak aracın yetkili servise götürülmesi satarken bazı durumlarda avantaj sağlayacaktır. Çünkü araca olan güven bu sayede daha yüksek olacaktır.  

Rutin Kontrol

Her araç için rutin kontroller önemli bir konudur. Aracınızda herhangi bir şekilde bozulma ya da tamir gerektiren bir durum olmaması halinde bile düzenli kontrollerinin yapılması gereklidir. Yetkili servisler aracın düzenli olarak bakımlarını yapacağından dolayı aracınız daha güvende olacak ve yağı suyu gibi durumlarla ilgili kafanızda soru işareti olmayacaktır. Bir aracın rutin bakımını yaptırdığınızda çekiş gücünü de etkileyecektir.

Rutin bakımlarda özel servisler bir anlamda riskli olabiliyor. Hatta bazı özel servisler var ki onların gereksiz yere aracın parçalarını değiştirdikleri ve fiyatı yükselttikleri de biliniyor. Yetkili servislerde ise bu durum söz konusu değildir. Aracın değişmesi gereken parçası ile birlikte rutin olarak bakılması gereken yerlerini kontrol edeceklerdir. 

Müşteriye yapılacak uygulamalar ile alakalı bilgi verip, onay almadan işlem yapmayan yetkili servisler, bazı özel servisler gibi maddiyata dayalı gereksiz parça değişimi yapmazlar. Yetkili servislerin müşteri ile iletişim kurdukları mekan özel servislere göre, çok daha nezih ve kalitelidir.

Yetkili servisler randevulu olarak çalışırlar. Dolayısıyla burada sizi gereksiz gelgitlerden de kurtarmış olacaklardır.