info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Seyahat sigortası adından da anlaşılacağı gibi sizin yurt içinde ya da yurt dışındaki gezilerinizde karşılaşabileceğiniz hastalık, kaza ve valizinizi kaybetme gibi durumlarda kendinizi güvence altına almanızı sağlayacak olan bir sigorta türüdür.

Seyahat sigortası herkesin yaptırması gerekli olan bir sigorta olmasının yanı sıra öncelikli olarak tatil planlamanızı yaptığınız süreç itibariyle düşünülmesi gerekir. Ancak bunun için öncelikli olarak tatilinizi hangi coğrafyada yapacağınıza karar vermelisiniz. Bunun kararını verdikten sonra tatiliniz ne zaman başlayıp ne zaman bitecek bu belirlenmelidir. Bu iki konu belirlendikten sonra artık seyahat sigortası seçiminizi başlatabilirsiniz. Hksigorta olarak biz sizin için en uygun olan sigorta fiyatlarını bir araya toparlar ve teklifimizi sunarız.

Seyahat sağlık sigortasında teminat limiti ise seçimli olabilir sizin seçtiğiniz limit ve ödeme yapacağınız para da bu sayede belirlenmiş olacaktır. Bu ön aşamanın mutlaka planlı bir şekilde olması önemlidir. Keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızda fayda vardır.  Bu sizin güvenliğiniz konusunda önemli bir avantaj olduğundan dolayı tatiliniz daha renkli geçebilecektir. Bütçeniz ise sizin ihtiyacınız olan paketi bulmanızı ve poliçenizi ona göre ayarlamanızı sağlayacaktır. Poliçedeki tutar her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir bunun içinde biz Hksigorta olarak devreye girer ve sizin menfaatleriniz doğrultusunda bir seçim yapabilmenizi sağlarız.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sigortası kapsamı oldukça dinamiktir bunun için limitlerde artış olduğu gibi poliçe üzerinde de farklılıklar görülebilmektedir. Bunun için teminatlar konusunda öncesinden gerekli bilgileri almak önemlidir. Örneğin kaza neticesinde vefat durumunda sigorta kapsamında tazminat ödemesi söz konusu olacaktır. Ya da kaza sonrasında bir sakatlık durumu oluşmuşsa ve bu sakatlık kalıcı olacaksa o zaman poliçenizdeki limitler doğrultusunda bir tazminat ödemesi alabilirsiniz.

Tatil süresince en çok korkulan ve rastlanılan şeylerin başında hastalanmalar geliyor. İnsanlar her ne kadar kendilerini hazır hissetmiş olsalar bile farklı bir ülkeye gittiklerinde hava değişiminden kaynaklı olarak rahatsızlanabiliyorlar. Dolayısıyla bu durum beraberinde sıkıntılı zamanlar geçirilmesine neden olabiliyor. Seyahat sigortası yaptırdığınız da ise hastalanma ve yaralanmalar halinde gerekli olan tıbbi merkeze nakliniz gerçekleştiriliyor.