info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Uzmanından Oto Ekspertiz Tavsiyeler

İkinci el bir araç alacaksanız her zaman riskinizin olduğunu unutmamalısınız. Bunun içinde teknolojinin gelişmiş ve hizmet ağının da aynı ölçüde çeşitlendirilmiş olduğu günümüzde oto ekspertiz hizmet almak önemli bir konu. Ancak 2’nci el bir araç alacaksanız o zaman nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

2.El Araç Alırken Nelere Dikkat Edilir!

Yeni bir araç alırken önce kendinize ilk sormanız gereken soru ben arabamı ne amaçla alıyorum ve ne için alacağım. Çünkü bu alacağınız araç konusunda sizin seçim sınırlarınızı daraltacak ve işinize ve ihtiyacınıza yönelik bir araç satın alacaksınız. Aracınızın genel duruşu ile ilgili kararı verdikten sonra artık alacağınız markanın tutulup tutulmadığına bakmalısınız. Çünkü insanlar aracı satarken değil alırken kar edecektir. Eğer sizin aldığınız aracın kronik arızaları varsa o zaman bu sizin başınızı ağrıtabilir hatta aracın son sahibi de siz olabilirsiniz. Bir aracı alırken düşünülmesi gereken önemli şey aracı satmak istediğimde hemen satabilecek miyim, yedek parçasını rahatlıkla bulabiliyor muyum? Bunu basit bir internet araştırmasıyla da bulabilirsiniz. Bunun için erinmeden üşenmeden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Oto Ekspertiz Uzmanından Öneriler

İnternete girdiğiniz de beğendiğiniz aracın mutlaka bir fan clubü vardır ya da forum sitesi.  Bu sitelerden gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Eksileri ve artıları direk olarak kaşınıza çıkacaktır. İşin vergi algı boyutundan bahsetmiyorum bile bu sizin bütçenize göre değişeceğinden dolayı kendiniz alacağınız model konusunda daha seçici olabilirsiniz. Tüm bunların kararını verdikten sonra artık işiniz biraz daha kolaylaşıyor. 

Pazar araştırması yaptınız ve gezdiniz karşınıza tahmin ediyorum ki bir elin parmağını geçmeyecek kadar model ve marka çıkacak. Bunun için artık siz kendi bütçenize göre bir tercih yapabilirsiniz. Aracı alırken de ilk söylememiz gereken internet üzerinden kesinlikle kaparo vermemeniz çünkü bu işin kötüye kullanılması gibi bir durumda söz konusudur.

İnternetten bulunduğunuz şehir ya da başka bir şehirde iyi bir galeri tercih edebilirsiniz. Buralar daha güvenli olacaktır. Araçtan anlayan biriyseniz ilk muayeneyi kendiniz yapabilirsiniz ancak Hksigorta olarak bize sorarsanız beğendiğiniz bir aracı kesinlikle oto ekspertize göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu sayede hata payını sıfıra kadar indirebilirsiniz.