info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Acil Sağlık Sigortası Nedir

Hayatımızın tamamı koşturmacayla geçiyor özellikle de büyükşehirlerde yaşıyorsanız trafik, iş stresi gibi pek çok alternatif sizin dengenizi alt üst edebiliyor. Acil sağlık sigortası ise bu noktada devreye girecektir. Özellikle yaralanma ve cerrahi müdahale gerektiren durumlarda sizi ve sevdiğinizi acil sağlık sigortası güvence altına alıyor. Acil sağlık sigortası tedavi, teşhis ve tıbbi müdahale masraflarınızı da teminat dahilinde karşılıyor. Acil sağlık sigortasında diş bakımı, sağlık taraması ve genel sağlık taraması teminatlarından da yararlanılabilmektedir. 

Acil Sağlık Sigortasından Kimler yararlanabilir?

Acil sağlık sigortasından yararlanabilmek için 18–65 yaş aralığında olmanız gerekiyor. Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm vatandaşlar bu haktan yararlanabilirler.

Acil Sağlık Sigortasından Hangi avantajları sağlar?

Acil sağlık sigortası diğer sağlık sigortaları gibi 1 yıllık süre içerisinde geçerlidir. Bu süre içerisinde yukarıda belirtmiş olduğumuz sağlık haklarından yararlanılabilecektir. Özel sağlık sigortasında online doktor hizmeti de yer almaktadır. Bu hizmetin geniş bir avantajı vardır. Bu avantajların başında zaman geliyor. İnsanlar sürekli bir çalışma içerisinde olduğundan dolayı kendi sağlıklarını da ihmal edebiliyorlar. Online doktor hizmetiyle de bu durum ortadan kalkmış oluyor. Bazı durumlarda da doktorla yüz yüze görüşmekten çekinebilirsiniz. Online doktor hizmetiyle bu sorunu da çözmüş olabilirsiniz. Acil sağlık sigortasında primler yaşa ve cinsiyete göre değişmez bunun için herkes aynı primleri ödeyecektir.

Özel Sağlık Sigortası Sağlık Taraması Teminatı

Acil sağlık sigortasında belirli kurumlardan faydalanabilirsiniz. Kullanabilmeniz için ise 4 ayın doldurulması gerekiyor. Bu süre sonrasında sizde muayene hakkınızı kullanabilirsiniz.

İnsan sağlığı her şeyden çok önemli bir konudur. Bu nedenle de sağlığınız sıkıntıya girmeden önce kendi önleminizi almanız gerekiyor. Özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetimizden yararlanmanız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. HKsigorta olarak size en uygun fiyatlarla sunacağımız teminatlarımız sağlık giderlerinizin de karşılanmasını sağlayacaktır.

Özel Sağlık Sigortasında Teminat Dışı Kalan Haller

Aşağıdaki durumların gerçekleşmesi halinde sağlık sigortası teminat dışında kalacaktır. 

  • Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar,
  • Cürüm işlemek veya cürme teşebbüs,
  • Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması,
  • Esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı,
  • Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj,
  • Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar.
  • Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri.