info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Konut Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Konut Sigortası

Size zarar verdiğinde üzüleceğiniz varlıklardan bir tanesi olan eviniz her zaman riskle karşı karşıyadır. Evlerin doğal bir afet olan depreme karşı korunması için DASK sigortası yaptırılır ancak içerisinde meydana gelebilecek çeşitli sorunlara karşında konut sigortası yaptırmak gerekir. Konut sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türüdür. Binanın ya da konutun içerisinde bulunan eşyalar yangın, hırsızlı ve su baskını gibi durumlara karşı koruma altına alınır.

Konut Sigortasında Ana ve Ek Teminatlar Nelerdir?

Konut sigortasında yaygın olarak tercih edilen ana teminatlar yangın ve hırsızlık yangın sigortasıdır. Ev içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen yangın ve de hızsızlık sonucunda evde meydana gelen zararlar koruma altına alınır. Konut sigortasına ek teminat olarak ise sigorta şirketinin sunduğu hizmete göre değişiklik gösterir. Genelde konut ve binalarda sel ya da su baskını ile cam kırılmaları, araç çarpması gibi meydana gelen zararlar ve 3. Kişilere verilen hasarlar ek teminatlarla koruma altına alınmaktadır.

Konut Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Yapılacak olan her sigortanın sizin için pek çok avantajı vardır. Belki ödeme yaparken size sorunmuş gibi gelebilir ancak evinizin ve sizin her an bir risk altında olduğunuzu düşünürseniz burada yaptıracağınız konut sigortası ile birlikte her türlü riskleri de üzerinizden atmış olursunuz. Yapılacak konut sigortasıyla birlikte olası bir durumda sizden ekstra bir para ödemesi çıkmayacaktır. Bu da kısmi olarak ödeyeceğiniz bir ücret neticesinde önemli bir maddi kaygının da ortadan kaldırılmış olduğunu görebilirsiniz.

Konut Sigortası Fiyatları

Konut sigortası fiyatları belirlenirken konutun hangi şehirde olduğu ve de binanın genel yapısı belirleyici bir faktör olarak tespit edilir. Evin bulunduğu kat dahi konut sigortası primlerinin farklılık göstermesine neden olacaktır.

Sürekli olarak konut sigortası yaptıran bir kişi eğer ki daha önceki yılda hasar görmediyse bu durumda hasarsızlık indirimin de alacaktır. HKsigorta olarak biz her konut sigortası konusunda siz değerli müşterilerimize her zaman en uygun olan çözümleri sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. Konut sigortası yalnız ev sahiplerine değil aynı zamanda kiracılara da yapılmaktadır.