info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Merak Edilenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası belli yaş aralığında herkesin rahatlıkla yararlanabileceği bir uygulamadır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi ile ilgili çözümleri olduğu gibi aynı zamanda doğum teminatı gibi bir özelliği de vardır. İnsanlar çalışırken tedavi süreçleri içerisinde SGK avantajını kullanmak istemeyebilirler. Çünkü günümüz koşullarında hastanelere baktığımız zaman büyük bir oranının da kalabalık ve içinden çıkılmaz süreçlerle dolu olduğu bilinmektedir. Bu durumda özel hastanelere gittiğinizde ise hastane masraflarının bir kısmı SGK tarafından karşılanırken size de fark ücreti yansıtılacak bu da yapılan tedavi ve işlemin büyüklüğüne göre size ekstra bir ödeme çıkacağı anlamına gelecektir. İşte Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası bu noktada devreye girer ve size çıkarılan farkı sigorta şirketi karşılar. Ancak elbette ki her sistem de olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortasında da sizin yapmanız ve dikkat etmeniz gereken bir takım kurallar var. Bu kuralları bildiğiniz de kafanız rahat bir şekilde sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan bir özel hastanede tedavi olabilirsiniz. Öncelikli olarak isterseniz şartlar nele onlara bir göz atalım.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

  • T.C. vatandaşı olmak
  • SGK kapsamında olmak
  • 0-55 yaş aralığında olmak

Yukarıdaki 3 madde size uyuyorsa bu durumda Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bizimle iletişime geçerek sigorta işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Durumları Teminat Altına Alır?

Burada belirleyici faktör sizin imzalamış olduğunuz poliçenizdir. Poliçenizde yatarak tedavi var ise bu durumda hastane masraflarınızın tamamı karşılanır. Ama siz ayakta tedaviyi seçtiğiniz de yatarken karşınıza çıkacak ücretleri sigorta şirketi karşılamaz. Poliçenize doğum teminatını eklemeniz durumunda doğum sürecinizle ilgili olarak gereken her türlü tedavi masraflarınız karşılanmaktadır.  Yatarak tedavi teminatlarınızda ise ameliyat, medikal tedavileriniz ve küçük olan cerrahi müdahalelerinizde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her yerde geçerlidir. Yurtdışında tedaviye ihtiyacınız olduğunda bu sigorta tarafından karşılanmaz. Gittiğiniz hastanenin SGK ile anlaşması olan özel bir hastane olması gerekir.