info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Mini Onarım Hakları Nelerdir?

Kasko yaptırdığınız zaman bilinmesi gereken ayrıntılardan bir tanesi de mini onarım teminatıdır. Bu teminatlar poliçenizin başlama ve bitiş tarihi içerisinde yaşayacağınız küçük sıkıntılarda devreye girer ve size herhangi bir bedel ödettirmeden masraflarınızı karşılar. Aracınızda küçük bir çökme ya da çizilme olmuş olabilir. Ya da araç içerisindeki döşemelerde yıpranma meydana gelebilir veya ön camınız tamir gerektirebilir. Bu durumlar mini onarım kapsamında değerlendirilerek size ücretsiz hizmet verilecektir.

Mini onarım teminatı devreye girdiğinde harcamalarınız hasarsızlık oranınızı da etkilemez. Bunun için hasarsızlık indiriminiz de korunmuş olacaktır. Ancak mini onarım için her sigorta şirketlerinin uyum sağlamıyor olduğunu da söyleyelim. Bazı sigorta şirketleri mini onarım teminatıyla bu tarz onarımları karşılayacağını belirtirken aynı zamanda haklarınızı da koruma altına almış olurlar. 

Hk sigorta aracılığı ile aracınıza kasko sigortası yaptırmış olduğunuzu varsayalım o zaman aşağıdaki hizmetleri de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Kaporta Göçük Düzeltme

Aracınızda dışarıdan bir darbe sonucunda göçük meydana gelmişse bu durumda mini onarım içerisine giriyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu göçüklerde boya olmaması gerekiyor. Eğer ki kaportada boya işlemi yapılacaksa o zaman devre dışında kalır. Göçük giderme işlemi PDR tekniği ile yapılır ve aracın orijinal görüntüsü bozulmadan çekme işlemi gerçekleştirir. Bunun size faydası ise ikinci el satışınızda aracınızda değer kaybı yaşamazsınız. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi bazı durumlarda imkansız olabilir. O zaman yapılacak işlem ise o zaman yapılması gereken işlem Puntalı göçük çektirme yöntemi olacaktır. 

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Bu tip hasarlarda boya hasarı da meydana gelmiş ise yöntem uygulanarak kaporta eski haline dönüştürülür. Burada mini onarımın karşıladığı durum ise 10 cm’ye kadar olan ezik, vuruk ve göçükleri kapsar. Sorunlu olan bölge bu sayede kusursuz bir görünüme kavuşacaktır.  

Ön Cam Tamiri

Araçlarda dışarıdan darbelerle hasar görecek parçalardan birisi de camlardır. Ön camın hasar görmesi halinde tamiri mini onarım ile mümkün olacaktır. Eğer ki bir çarpışma neticesinde cam kırılmışsa bu durumda tamiri mümkün olmayacağından değişimi de yılda bir kereliğine kasko sigortası tarafından yapılacaktır.