info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası 60 Yaş Üstü

İnsan doğar, büyür ve yaşlanır ve ölür bu istisnaların dışında kaçınılmaz bir süreçtir. Bu sürecin önemli noktalarından birisi yaşlılık evresi çünkü bu evredeyken artık biraz daha kendinize ayıracağınız zamanın değeri artacaktır. Bunun için sizde ailenizin ve yaşlılarınızın bu dönemlerinde sağlık konforunu daha fazla artırabilmek için yaşlılara özel olarak sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılırken burada bir yaş sınırının olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. 

Sigorta şirketlerinin genel olarak yaş sınırı koydukları biliniyor. Bunun içinde öncelikli olarak sigorta şirketinizin kaç yaşına kadar sağlık sigortası yaptırdığını araştırmanız gerekiyor. Çünkü bu şirketler farklı faklı yaş tercihlerinde bulunabiliyor. Genel olarak baktığımız zaman yaşlılık sigortasının 3 kategoride olduğunu belirtelim. Bunlardan birincisi 55 yaş üstü ikincisi 65 yaş üstü ve 70 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası.

Biz insanların en büyük sorunu acil durumların hep bir başkasının başına gelebileceğini düşünmemizdir. Fakat mantıken hepimiz biliyoruz ki acil bir durum herkesi başına gelebilir. Görünmez kazalar ya da beklenmeden gelen hastalıklar. Özellikle de yaş ilerlediğinde bu riskler daha fazla kendisini gösterecektir. Bunun içinde mutlaka yaşlılarınızı koruma altına almanız gerekiyor. Onlara hayatlarındaki en iyi şeyi yapmak istiyorsanız yaşlandıkları zaman sağlıklarıyla ilgili kendilerini daha fazla güvende hissetmesini sağlamalısınız. Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu 65 yaş üstü sağlık sigortası imkanınızı asla ilerilere atmayın.

Genelde bu durum hep ilerilere atıldığından dolayı biz çocukları olarak onlara bakmanın sırası geldiğini de unutuyoruz. Ancak onların size en fazla ihtiyacı olduğu zamanlar bu dönemlerdir.  Onlar huzurlu bir şekilde yaşlılıklarını geçirmeyi her şeyden çok hak ediyorlar.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı

Türkiye’de genel olarak sigorta şirketleri yaşlılar için sağlık sigortasında yaş sınırını 65 olarak tutuyorlar. Sadece tek bir sigorta firması 80 yaş sigortası sunuyor.  Bunun içinde bizim Hksigorta olarak size tavsiyemiz eğer ki 60 yaşın üzerinde bir yaşlınız varsa en kısa süre içerisinde tamamlayıcı sağlık sigortanızı başlatmanız yönünde olacaktır.

Sağlık hiçbir zaman ihmale gelmeyecek bir konudur. Bunun içinde henüz bir şeyler kaybetmeden sağlığınızı güvence altına almanız gerekiyor.