info@hksigorta.com.tr
0(312) 221-0013

Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Bu haberimizde Hk sigorta olarak hasar kayıtlı araç alımı ve aldığı aracın hasar kayıtlı olduğunu öğrendiğiniz de nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size bilgiler verelim istedik. Hasar kayıtlı araç alınır mı? sorusu aslında birazda alacağınız araçla ilgili bir konudur.

Hemen dikkat etmeniz gereken konuları size anlatarak başlayalım. Hasar kayıtlı araç denildiğinde gözünüzün korkmasının nedeni bu konuda söylenen bir takım yanlışlar. Bunların en başında ise kaskodan fazla para almak adına hasarın yüksek gösterilmesi konusudur. Size bu şekilde bir bahane belirterek araç satmaya çalışan galericilerden öncelikle uzak durun çünkü bunun %99’u yalandır. Bir araç hakkında eksper raporunda neler belirtilmişse bunların hepsi doğrudur. Yani teknik bir servis 2000 lira olan bir hasarı 6000 lira olarak kesinlikle göstermez. Bu şekilde bir açıklamanın maksadı insanların kandırılmasını sağlamaktır. Ama araç yetkili serviste değil de sanayi de bir oto tamircisinde işçilik gördüyse bu değişecektir tabi o zamanda yapmanız gereken şey değişen parçaların neler olduğunu anlayabilmek. Kısacası hasar kayıtlı araç alınır mı? sorusunun yanıtına verilecek olan cevap hasarın hayati parçaları değişmeyenlerden ve az miktarda hasar kaydı olduğu araçları almanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü arabanın ileriki dönemde size kullanırken ve satarken sorun yaratmaması gerekiyor. Eğer ki araç birden fazla kazaya karışmış ve hasar kaydı yüksekse bu durumda o aracı almamanızı tavsiye ederiz.

Araba alırken satıcı ile kurulacak olan iletişim önemlidir. Paranız sizin cebinizde ve araç almayı siz düşünüyorsunuz bunun içinde alternatifleri denemeniz farklı araçlara bakmanız gerekiyor. hasar kayıtlı bir araca yönelmek yerine belki de hasarsız araç almak daha iyi olacaktır. Ancak burada elbette ki fırsatlar önemli bir ayrıntı.

Yani burada sonuç olarak hasar kayıtlı araç alınır mı? sorusunun yanıtı olarak şu şekilde toparlanabilir. Alacağınız aracın hasar kaydı fazlaysa o araçtan uzak durmalısınız. Ya da aracı ederinin altında bir fiyata satın aldığınız zaman daha karlı bir alışveriş yapmış olursunuz. Ancak hasar kaydı düşük ise bu durumda almanızda herhangi bir sakınca yoktur.